Rüyada Uyumak/Uyku Görmek Tabiri

Rüyada uyuduğunu görmek, gaf­lete, zarara, günah işlemeye, üzerine vacip olan salih amellerden gaflet et­meye ve pişmanlığa işarettir.

Uyku rüyası, hayır ve menfaatlerin ortaya çıkmasına, tenha bir yere çe­kilip dünyanın aldatıcı nazlarından uzak durmaya veya pek hayırlı bir yolculuğa çıkmaya da işaret eder.

Bazan rüyada uykuda olduğunu görmek, korku, üzüntü ve kaygı­lardan kurtulmaya, rahata ve huzura kavuşmaya, günahlardan arınmaya işaret eder.

Bir kimse rüyada uyuduğunu veya uyumak istediğini görse, işsiz kalır veya tembellik yapar.

Rüyada uyku bastırdığını görmek, huzur ve emniyete işarettir.

Refah içinde olan bir kimsenin uyuduğunu görmesi, bahtiyarlığı­nın artmasına; halk için, yoksulluğa; bakan, vali ve diğer memurlar için görevden alınmaya işarettir.

Uyku rüyası, bekâr kızlar için nikâha işarettir. Uyku rüyası, görev ve sorumluluk­larını yerine getirmekte gaflet gös­termeye, hastalık ve sarhoşluğa da işaret eder.

Korku içinde bulunan, bir şiddete maruz kalmaktan, bir sıkıntıya uğ­ramaktan çekinen kimse, rüyada uyuduğunu veya uyumak istediğini görse, bu rüya, o kimse için hayır ve esenliğe işarettir.

Rüyada vücudunu toplayarak uyu­duğunu gören kimse, işlerinde şaş­kınlığa düşer ve malını kaybeder.

Sırtüstü yatıp uyuduğunu görmek, nüfuz ve güç sahibi olmaya işarettir.

Bazan rüyada sırtüstü uzanıp uyu­duğunu görmek, yapmakta olduğu işi bitirmeye, mevcut içinden ayrılmaya, gaflet içinde olmaya, bayağı durumla­ra düşmeye veya ölüme işarettir.

Rüyada sağ veya sol yanına döne­rek uyuduğunu görmek, hastalık veya ölüme işarettir.

Rüyada yüzükoyun yattığını gör­mek, mala, çocuğa, yer kazanmaya veya cehennem ehlinin fiillerini işle­meye işarettir.

Rüyada birçok ağacın altında sağı­na ve soluna yattığını görmek, nes­lin çok olmasına işarettir.

Hasta kimsenin uyuduğunu gör­mesi, sağlığına kavuşmasına; savaş­ta bulunan kimsenin uyduğunu görmesi, yenilgiye işarettir.

Rüyada kabristanda, yol üzerinde veya bir kabir üstünde uyuduğunu görmek, hasta kimse için ölüme, sağ­lıklı kimse için işsiz kalmaya işarettir.

Rüyada bütün insanların uykuda olduklarını görmek, halkın karşılaş­tığı zorlukların ortadan kalkmasına veya herkesi etkileyecek olumsuz ge­lişmelere, kıtlık ve pahalılığa işarettir.

Kıtlık ve pahalılığın hüküm sürdü­ğü bir zamanda, halkın tamamının uykuda olduklarını görmek, Allah Teâlâ’nın onlardan kıtlık ve pahalılığı kaldırmasına işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler