Rüyada Yalan Söylemek/Yalancı Görmek Tabiri

Yalan söylediğini görmek, akıl azlığı­na, saçmalamaya, aslı astarı olmayan sözleri başkalarına aktarmaya, yalan şahitliğe, müfteri (iftiracı) olmaya, kendi helak sebeplerini hazırlamaya, dinî konularda ileri geri konuşup fesat çıkarmaya, halk tarafından ayıplan­maya ve aşağılanmaya işarettir.

Rüyada Allah (c.c), Hz. Peygamber (s.a.v) ve Kur’an hakkında yalan söylediğini görmek, ahmaklığa ve akıl kıtlığına, iman zayıflığına, bü­yük günah işlemeye ve halkı aldatıp doğru yoldan çıkarmaya işarettir. Rüyada yapmadığını yapmış, gör­mediğini görmüş gibi hareket ede­rek kendi nefsine karşı yalan söy­lediğini görmek, itibarını yitirmeye, kötü bir ölümle bu dünyadan göçme­ye ve azap görmeye işarettir.

Rüyada yalancı birini görmek, kötü fikir ve düşüncelere sahip, bozguncu, hayır kapılarını kendisine kapatmış sapık kimseye işarettir.

Rüyada yalancı bir adam görmek, insanlar arasında tartışma çıkaran, halkın arasını açan, cemaat ve toplu­lukların dağılması için gayret sarfe-den, bid’at ehli, bozguncu bir kimse­ye de işaret eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler