Rüyada Zekat Görmek Tabiri

Yorumcular, zekât rüyasını çok farklı yormuşlardır. Zekât rüyasının yoru­mu yapılarken, rüya bütünüyle göz önüne alınmalı, rüya sahibinin duru­muna dikkat edilmeli ve yorum ona göre yapılmalıdır.

Rüyada zekât verdiğini görmek,müjdeye,   muradına   ermeye,   rızık

bolluğuna, zafer ve başarıya, hastalık ve borçtan kurtulmaya, belaları de­fetmeye, rahatlık ve huzura, mal ar­tışına, makama, namazları vaktinde kılmaya işarettir.

Yoksul bir kimse rüyada zekât ver­diğini görse, refah ve saadete erişir; zengin bir kimse rüyada zekât ver­diğini görse, düşmanından korunur, serveti kat kat artar.

Bazan zekât verdiğini görmek, gece namazı kılmaya, nafile oruç tutmaya, borca, veresiye alma veya borçlan­madan dolayı bir menfaat elde et­meye veya organlarından birini kay­betmeye, sevdiği birinin ölümüne ve hüzne işaret eder.

Zekât vermek, borcunu ödemeye, sıkıntıdan kurtulmaya da işaret eder.

Rüyada malının zekâtını ayırdığını ve dağıttığını görmek, işlerin kolay­laşmasına ve tövbe etmeye işarettir.

Rüyada zekât aldığını görmek, bir menfaat elde etmeye veya yoksul düşmeye işarettir.

Rüyada fitre verdiğini görmek, na­maz ibadetini ve tesbihatı çok yap­maya, borcu varsa ödemeye, o yıl hastalık ve dert yüzü görmemeye ve diğer menfaatlere işaret eder.

Fıtır sadakası (fitre) verdiğini gö­ren kimse yoksul ise, tövbesi kabul olur, salih ameller işler; günahkâr ise, ona tövbe nasip olur, helâl mala kavuşur; kâfir ise, müslüman olur ve zekât verir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler