Sebzeli Tavuk Haşlama

Gerekli Malzemeler:
Piliç Baget But (6 adet)
Havuç (1 adet)
Kereviz (1 adet)
Patates (1 adet)
Arpacık soğan (10 adet)
Limon (i adet, suyu)
Un (1 yemek kaşığı)
Tuz (1 kahve kaşığı)
Karanfil (3 adet)
Yer elması (3 adet)
Kırmızı biber
1 adet),
Yeşil biber (1 adet)
Su (4 bardak, sıcak)

Hazırlanışı

1

Ocağa aldığınız tencereye 4 bardak sıcak su koyun. Tencerenin kapağını kapatıp, kaynamaya bırakın. 3 adet yer elmasının kabuklarını keserek soyun ve yer elmalarını içine su koyduğunuz cam bir kaba koyun. Kabuğunu soyduğunuz 1 adet patatesi 6 parça halinde kesin ve bir bıçakla kenarlarını kesip yuvarlayarak su dolu kaba koyun.

2
Kabuğunu soyduğunuz 1 adet havucu uzunlamasına ikiye keserek büyük parçalar halinde doğrayın. Bir bıçakla kenarlarını keserek yuvarlayın ve kaba ilave edin. 1 adet kerevizin kabuklarını kesin. Kerevizi ikiye kesip büyük parçalar halinde doğrayın.

3

6 adet piliç butu kaynayan suya koyun ve haşlamaya bırakın. Kerevizlerin kenarlarını da keserek yuvarlayın ve suya koyun. Sapını kesip, çekirdeklerini çıkardığınız 1 adet kırmızı biberi uzunlamasına dörde keserek kabın içine iri iri doğrayın. Aynı şekil-de1 adet yeşil biberi uzunlamasına ikiye kesin ve kabın içine büyük büyük doğrayın.

4
10 adet arpacık soğanı ve doğradığınız havuçları haşlanan tavukların içine ilave edin. Tencerenin içine 3 adet karanfil ve 1 kahve kaşığı tuz ekleyip tüm malzemeyi haşlamaya bırakın. Yaklaşık 15 dakika sonra yemeğe doğradığınız kerevizleri, yer elmalarını ve patatesleri ekleyin. 15 dakika sonra yemeğe doğradığınız biberleri ekleyin ve haşlamaya bırakın.

5

Bu sırada yemeğin suyunu koyulaştırmak için cam bir kaba koyduğunuz 1 yemek kaşığı unun içine 1 adet limon sıkın, içine 1 yemek kaşığı su ilave edin ve unları ezerek iyice karıştırın. Hazırladığınız unlu karışımdan haşlanan yemeğin üzerine bir kaşık koyarak, tencereyi sallayın ve karışımı yemeğe yedirin. Unlu karışım bitene kadar birer kaşık koyarak bu işlemi tekrarlayın. Tencerenin altını kapatıp, tezgaha aktararak yemeği servise hazır hale getirin.

img060

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler