Tatilde Egzersiz

Kumda yürüyün

Kumsalda yürümek asfaltta yürümekten iki kat daha faydalıdır (tabii daha yorucu olsa da). Kuma bastığınız anda ayağınız kuma dalıyor ve adım atmak için onu kumdan çıkarmak zorunda kalıyorsunuz. Bu yönde düşünüldüğünde kumda yürümek baldır kasları için de son derece yararlı.

Sahili gözetleyin

Su ve kum bacaklarınızı çalıştırmaya yarayan bir fıttnes aleti gibidir. Deniz kenarına oturun. Su bacaklarınızı örtecek kadar olmalı. Suyu iterek bacaklarınızı açıp kapatın. Suya karşı koydukça harcadığınız enerji kalori kaybına sebep olurken, suyun hareketi bacaklarınıza masaj yaparak selülit oluşumunu engelleyecektir.

egzersiz

Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu kremlerin önemini bir an olsun unutmayın ve tüm vücudunuza, özenle krem sürün. Hem güneşin zararlarından korunmuş olacaksınız, hem de mükemmel bir egzersiz fırsatı bulacaksınız. Tüm vücuda krem sürmenin en az 3 dakika sürdüğünü kabul edersek, 3 dakika boyunca kol kaslarımız çalışır. Hatta, kendinize sürmekle yetinmeyin, sevgilinize de sürmeyi teklif edin.

Havuzda egzersiz yapın

Havuzlar egzersiz yapmak için çok idealdir, çünkü suyun ağırlığı ve direnişi göğüs kaslarınızı çalıştırır. Suda dimdik durun. Kollarınızı vücudunuzun yanına uzattıktan sonra, dirseklerinizi kırıp kollarınızın omuzlarınızla dik açı oluşturmasını sağlayın. Bu arada kolların su altında kalmasına dikkat edin. Suyun direnişini kırıp, dik açı oluşturan kollarınızı göğsünüzün önünde birleştirin. Ellerinizi birleştirmeye veya mümkünse alkışlamaya çalışın. Sonra suyu geri iterek, yeniden ilk pozisyona dönün. Hareketi 20-30 defa tekrarlayın.

Alışverişe çıkın

Alışveriş yapmak yürüyüşe benzeyen bir harekettir. On dakikalık bir alışverişi on dakikalık bir yürüyüşe eşit tutarsak, işte günlük egzersiz ihtiyacınızın üçte birini yapmış olursunuz. Bütçenize fazla zarar vermiyorsa, çok çok alışveriş yapın. Yürüyüş yapmış olmanın yanı sıra, dolu poşetleri taşımak sırt ve kol kaslarınızı güçlendirir ve çalıştırır.

Frizbi oynayın

Frizbi oyunu göğüs, sırt ve kol kaslarınız için birebirdir. Bir saat süreyle frizbi oynamak 850 kilojul harcamanız demektir. Oyun sırasında eğilmek, uzanmak, hızla dönmek gerektiği için, vücudun hemen hemen bütün kas grupları çalışır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler