4 aylık bebeğimin ağzında beyaz yaralar oluşmuş ne yapmalıyım ?

Soru: Kızlar acil yardım ! 4 aylık bebeğim var ağzı beyaz şeklinde yaralar oluşmuş ne yapmalıyım ?

KadinlarPortali.Com Üyelerinin Cevabı:

Kadriye: Karbonatlı şu yap pamukla yavaş yavaş ağzının içini sil.


Rumeysa: Temiz bir sargı bezi karbonata batır ağzının içini sil geçer.


Sultan: Söylediği gibi yap biraz büyük olsaydı en etkili ilaç kara dut kesinikle.


Fatma: Siyah dut suyuyla ağzının içinde dolandır gazlı bezi.


Meltem: Bizde de aynı sorun vardı.Doktor bir ilaç verdi.Emzirmeden önce ağzına sürüyoruz.. Şimdi iyi çok şükür.

 


Gülseren: Eczaneden ilacını alın hemen geçer pamukçuk olmuş.


Tuğba: Sağ olun kızlar bebeğim çok kötü durumda sesi falan kesildi.


Emine: Bu bence doktora gidin benim kızımda olmuştu denilen her şeyi yaptım geçmedi doktor ağızdan damla tarzı ilaç verdi bir iki kullanmayla geçti.


Ülkü: Pamukçuk olmuştur korkma söyledikleri gibi karbonatlı suyla sil yavaşça ağzının içini dilini falan emzirdikten sonrada şu ver arada bir çay kaşığı falan.


Aslı: Şekersiz dut pekmezi ver çay kaşığın ucuyla.


Elif: Göğsünü de karbonatlı suyla sil emzirmeden sonra ağzının içini de karbonatlı gazlı bezle bizde 4 aylığız öyle geçti.


  • Seda: Karbonatlı su canını çok yakar silerken. Ben hiç yapmadım canı yanmasın diye. Mikostatin diye bir damla var ondan verdi doktor ve onu damlattım ağzına 2. güne geçti. Hiç canını yakma derim ilacı var git sağlık ocağı yazar. O damlayı kullan ağzına bebeğin.
  • Tuğba: Canım peki benim bebeğime olur mu 4 aylık daha.
  • Seda: Benim oğlum da o kadarlıktı. Doktor zaten günlük damla sayısını ayına göre söylüyor. Biz öyle kullandık. Karbonatlı suda yapma demişti bana. Canı daha da yakar diye herhalde yapmadım zaten. Tıbbi çözümü varken yakmadım canını vallahi. Mutlaka aile hekimi de olsa götür. Pamukçuk mu aft mi o görsün zaten damlayı da yazacak ya. Mikostatin. Hem tadı da güzel acı değil. Geçmiş olsun. Damlayı iste doktordan.

Sevgi: Karbonatlı su hazırla ve ince bir tülbentle temizle hiç bir şey kalmayacak dır.


Tuba: Hayır doktora götürün pamukçuk olabilir aft olabilir çeşitleri var doktor en iyisini bilir ilerlerse yemekten kesilir.


Makbule: Karbonatlı suyla sil ağzını tülbent veya gazlı bez ile bir sürdüğün yere sürmeyin birde instayin diye seker damlası var .Mutlaka alın onu temizledikten sonra onu damlatın emziriyorsunuz kendinizi de temizleyip damlayla silin geçmiş olsun.


Berna: Önce tedbir yani pamukçu oluşmaması için emzirdikten sonra bebeğin azı silinir biraz şu içirilir böylece pamukçuk oluşmaz.


Mine: Pamukçuk karbonatlı su yapıp temiz bezle silin korkulacak bir şey yok hemen hemen her bebeklerde oluyor.


Tuğba: Ben mamayla besliyorum ama canım.


Ayşe: Kaynamış soğumuş yarım çay bardağı suya yarım çay kaşığı karbonat atın ve ağzını silin her defasında yeniden yapmak gerek.


Türkan: Benim kızım 15 aylık halen ağzı yara oluyor 2 gün hastanede yatırdım o kadarki kötü olmuştu doktor karbonatlı su yaptırdı hemşirelere günde 4 defa sil dedi çok şükür 2 günde geçti taburcu olduk.


Neslihan: Her emzirmeden göğsünüzü karbonatlı suyla silin ve sabah akşam ince bir tülbentle bebeğin ağzını silin karbonatlı suyla ben doğduğu andan itibaren 3 aylık olana kadar öyle yaptım şükür pamukçuk sorunu yaşamadık ayrıca göz çapağına da iyi geliyor karbonatlı su geçmiş olsun.


Gülseven: Benim kızım olmuştu bikostatin diye bir damla aldım çok iyi geldi.


Yeliz: Benim bebeğim böyle olduğu zaman karbonat li su ile temizlerdim göğsümü de aynı şekilde yapardım çok işe yaradı tavsiye ederim deneyin.


Sevgi: Canım sadece tatlı badem yağı varsa evde ağzına iki damla damlat geçer başka bir şey yapma benim iki evladım var onlarda da olmuştu bunu da annemden öğrendim.


Leman: Karbonatlı su işe silin kullandığınız her şeyi sirke ve karbonatla kaynatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler