Akne tedavisi

Akne tedavisinde asıl amaç akne oluşumunu ve akne izlerini engellemektir. Zira akne izlerinin tedavisi, akne oluşumunu engellemekten daha zor bir tedavi yöntemidir. Akne tedavisiler, aknenin çeşidine ve derecesine göre değişim göstermektedir. Aknenin kendisi ve akne izi üzerinde yapılan akne tedavisi sonucunda genelde yüzde 70 lere varan olumlu sonuçlar alınır. www.kadinlarportali.com olarak akne tedavisi hakkında bazı faydalı bilgileri sizler için derledik.

Akne tedavi yöntemleri ve kullanılan akne ilaçları

Tropikal akne ilaçları

Özellikle ergenlik döneminde oluşan akneler için dışarıdan sürülmek şartıyla kullanılan akne kremi, akne jeli, losyon gibi akne tedavi edici yöntemlerdir. Bu tür akne kremleri, losyonları, suları, jelleri sadece aknenin üzerine değil yüzün tamamına sürülür. Ancak burada asıl dikkat etmek gereken akne ilaçlarının miktarıdır.

Ağız yoluyla alınan akne ilaçları

Akne tedavisinde uygulanan akne kremleri, akne jelleri gibi tedavilerin cevap vermediği durumlarda ağız yoluyla alınan akne ilaçlarıdır. Bu tür akne ilaçları genelde antibiyotik ve hormon tedavisinde kullanılan ilaçlardır.

Retinoid tedavisi ile aknelerden kurtulmak

Akne ilaçları veya akne kremleri işe yaramazsa sadece doktor gözetiminde uygulanabilen bir akne tedavi yöntemidir ve asla hamilelere uygulanmaz. Ayrıca iç organlara zarar verme riski vardır. Kadın

Akne tedavisinde diğer tedavi yöntemleri arasında bitkisel tedaviler ile peeling yaparak akne tedavisine de gidilebilir. Peeling yaparak akneleri yok etme işleminde genelde meyve asitleri kullanılarak cildin üzerindeki hasarlı kat soyularak atılmaya çalışılır. Bitkisel bazı yöntemlerle akne tedavisinde ise balla karıştırılmış olan maydanoz suyu ile yapacağınız cilt maskesi, elma sirkesi ve kille karıştırılmış cilt maskeleri, akne tedavisinde oldukça yüz güldürücü sonuçlar verebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler