Ballı cilt bakım maskeleri

Bal, aslına bakarsanız besleyici özelliğinin yanında son derece faydalı bir cilt bakım ürünü de diyebiliriz zira bal ile hazırlayacağınız maskeler ile cildinize canlı, parlak, renkli bir görüntü verebilirisiniz.

• Bir kâsenin içine 2 yemek kaşığı bal, 1 adet yumurtanın sadece sarısını katın ve iyice karıştırdıktan sonra, yıkamış olduğunuz yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Bu karışımı boyun kısmınıza da sürerseniz boyunda oluşan kırışıklıklara da faydası olacaktır. Ballı maskeyi cildinizde yarım saat tuttuktan sonra kâğıt mendil ile çıkarın.

Ballı cilt bakım maskeleri• Bir kâsenin içine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurdu koyun ve karıştırın. Elde ettiğiniz ballı maskeyi cildinize sürdükten sonra 10 dakika boyunca sürekli parmak uçlarınızla yüzünüze masaj yaparak ballı maskeyi cildinize yedirin. 10 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

• Bütün bir elmayı çekirdek yatağı çekirdekleri ile birlikte 4 e bölüp, mutfak robotuna atın ve püre haline gelene kadar çekin. Ardından içine bir yemek kaşığı bal ilave edip karıştırın ve 10 dakika dinlenmek üzere buzdolabına kaldırın. 10 dakika sonra ballı maskeyi yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler