Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor

Estetik ameliyatlarda en fazla gündemde olan burun ameliyatlarıdır. Burun estetiğinde işlem burun iç kısımlarında gerçekleştiğinden ameliyat izi de içeride olduğundan dış kısımlarda görünen izi yoktur.

Açık burun ameliyatlarında ise, burun kanatlarının iki tarafındaki kesiler, burun deliklerini ayıran orta kısımdan geçerek karşı tarafta birleştirilir.

Bu şekilde burun deliklerinin ortasındaki kısımda dikiş atılır yalnız iyileşme sonrası kesi ve dikişlerin izi kalmamaktadır.

Bu anlamda iz bırakmayan estetik ameliyat olarak bilinen burun estetik ameliyatlarıdır.

burun estetiği

Burun estetik operasyonlarında; kişinin yaşı ile anatomik yapısı ve iyileşme sürecinde vücudun verdiği tepki operasyonun başarısını etkileyen kişisel etkenlerdir. Bu kişisel etkenlerin olumlu ya da olumsuz etkilere sebep olabileceği göz ardı edilmemeli ve hasta bilgilendirilmelidir.

Burun yapısının yüz ile orantılı oluşu, kıkırdak yapısının kalın olması ve burun cildinin ince oluşu kişiye göre değişmekle birlikte ameliyatın başarı oranını da artırmaktadır.

Diğer taraftan, kıkırdak yapısının ince oluşu, burun cildinin yağlı ve kalın oluşu ile yüz şekline göre çok büyük ya da çok küçük gibi orantısızlıklar da başarı şansını azaltmaktadır.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde gerekli özenin gösterilmemesi, daha önce geçirilen travma ya da operasyonlar da burun ameliyatındaki başarıyı etkilemektedir.

İdeal burun ise; simetrik, yüz ile orantılı ve ameliyat olduğu halde doğal görünümde olması ve solunumda sorun çıkmaması şeklinde ifade edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler