Değerli Taşların Etkileri

Taş ten ile temas etmeli mi?

Çok eski çağlardan beri taşlar hem kadınlarca güzellik anlamında hem de tıp alanında tedavi amaçlı kullanılmış. Her taşın kendine özgü titreşimi, enerjisi olduğuna inanılmış. Güzellik için aksesuar olarak kullanılırken de taşların gücünden yararlanmayı bilmişler. Kimilerine göre taş metalle birlikte işlendiğinde enerji akışının engellendiği söylenir, oysa ki kimi uzmanlar ise taş üzerindeki metalin enerjiş akışına etkisi olmadığını iddia eder ve bu görüşü reddeder. Aslında en doğrusu bunu deneyerek en etkili olanın kullanılmasıdır.

değerli taşların etkisi

Bu anlamda bir çok uzman: “Sadece odada bulundurmak” ile taşların etkilerinden yararlanmanın mümkün olduğu konusunda aynı düşüncedeler. Demek oluyor ki; taş odada bulundurulduğunda dahi etkili oluyorsa cilde temas etmesi bir zorunluluk değildir.

Ayrıca; kuvars kristali için şöyle bir öneride bulunuluyor; şayet olumlu kişilerin yanında iseniz kristalinizi görünür şekilde üzerinizde bulundurmanız kristalin pozitif enerjiyle dolmasını sağlar, negatif kişilerle birlikteyken de cildinize temas eder şekilde kullanmanız sayesinde negatif enerjinin sizi etkilemesi engellenmiş olur.

Taş, başkasının dokunması ile etkisini kaybeder mi?

Yalnızca kuvars kristali için geçerli olduğu söyleniyor. Yani kuvars kristallerinize başkalarının dokunmasına izin vermemek gerekiyor. Diğer yandan kristaller ve diğer tüm taşlar temizlendiğinde tamamen nötr hale gelir. Bu durumda taşın etkisi tamamen bozulmuyor. Bu durumda yeni bir taş alırken, taşa kimsenin dokunmamış olması veya enerjisini etkileyecek başka taşlar ve metaller olmamalı gibi bilgilerde geçersiz kalıyor. Yabancı enerji taşta kalıcı değildir ve taş temizlendiğinde yok olur. Bir diğer bilgi de Dr.Ender Saraç’tan taşı zaman zaman tuzlu suda bekletirseniz tüm olumsuz enerjiden arındırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler