Erkekler Neden Konuşmaz

Erkekler zayıf görünmekten ya da incinmekten korktukları için genellikle susmayı tercih ederler. Erkeğinizi konuşturmak için neler yapmalısınız. Onunla bir türlü konuşamıyorsunuz. Belki tartışma çıkıyor veya sizi dinlemiyor. Hayır hemen üzülüp ayrılığı düşünmeyin, bu konuda önerilerimizi okumalısınız.

Araştırmalara göre erkekler incinmekten ya da zayıf görünmekten korktukları için çareyi susmakta veya umursamaz görünmekte buluyorlar. Öyleyse sorun nerede, neden kaynaklanıyor? Sizlere sunduğumuz önerilerle siz de erkeğinizi konuşturmayı başarabilir ve evliliğinizi canlandırabilirsiniz.

Erkekler Neden Konuşmaz

Partnerinize bir arkadaşınızla aranızda geçen tartışmayı veya annenizin sağlık sorunlarını anlatmak istiyorsunuz ve o kısaca “telaşlanma, zamanla düzelir” diyerek konuyu kapatıyor. Erkekler, genellikle dert ortağı konumunda olmayı sevmezler. Kadın hüzünlerinden, acılarından söz ederken, erkek o konuda düşüncesini söylemediği gibi hiç dinlemez de. Öyleyse siz de içinizden geçenleri doğru sözcüklerle ve tam olarak anlatın. Yalnız temkinli yaklaşmalısınız. Mesela; “Hakemin yanlış kararı sayesinde doğru düzgün uyuyamadım. Bunun nasıl bir şey olduğunu sen bilir misin?” diyerek konuşmaya başlarsanız, o da kendi deneyimlerinden bahsetme fırsatı bulur.

Ciddiyetten kaçının

Çöpü dışarı çıkarmasını istediğinizde, o bu duruma nükleer atık muamelesi yapar. Tuvalet temizliği, çamaşır ve bulaşık gibi konulardan ise hiç bahsetmeyelim. O yine kenara çekilir, kadın ise bu durumda dayanamayıp patlar. Siz ne kadar haklı olursanız olun, konuşmaya “hep” ya da “hiç” gibi bir ifadelerle başlamamalısınız. Esprili bir girişle başlamak yerinde olur. “Hadi biraz da çöplerden bahsedelim” gibi. Çocuk, temizlik ve ev işlerinin bir kişi için fazla bir yük olduğunu belirtin. Partnerinizi, o güçlü omuzların yalnızca yaslanmak için var olmadıklarına inandırmalısınız.

Sinirlendiğinizi göstermeyin

Zamanla kadının sinirleri bozulur ve haliyle durum dayanılmaz olmuştur. Erkek ise soğukkanlılığını korur. Sonunda olan olur ve kadın ağlamaya başlar. Erkek “Ağlamanın bir faydası yok” diyerek sesini yükseltir. Bakar ki değişen bir şey yok, “Ağlasın, bana ne” der ve bay umarsız kabuğuna çekilir. Sesinizi yükseltmek, tabakları duvarlara fırlatmak, kapıları çarpmak belki size ağlamaktan daha rahatlatıcıymış gibi görünebilir. Siz en iyisi dışarı çıkın ve derin nefesler alarak yürüyüş yapın da gelin. Eve döndüğünüzde onun ne kadar sessiz ve çözülmeye hazır olduğunu görebilirsiniz. Böyle sus pus olmasının size nasıl etki ettiğini uygun bir dille ona anlatın. “Sessizliğin beni fazlasıyla kırıyor. Bu durumda ne istediğini anlayamıyorum” diyebilirsiniz. Cevap vermeye başlarsa, “Bunu gerçekten doğru mu anladım?” diye söze başlayıp söylediği cümleyi tekrarlayın.

İltifat etmiyorsa

Tüm kadınların hoşuna gider iltifat edilmesi. Yalnız erkeğinizin ruhuna yapışan o suskunluk, içine kapanma inadı sizi iltifatlardan mahrum ediyor. Bu doğal olarak sizin ruh halinizi de etkiliyor. Erkeğinizin ağzından iltifat sözcükleri duymak istiyorsanız, tavırlarınızı gözden geçirmelisiniz. Erkekler, aynanın karşısına geçip “Bu bana çok yakıştı. Böyle çok güzel görünüyorum” diye kendi kendisine konuşan kadınlar karşısında her zaman sessizliğini korur. Siz giysilerinizle sessizce yanından geçin. İşte o zaman cazibenize dayanamaz ve ağzından duymak istediğiniz kelimeler dökülür. Mutfaktaki marifetlerinizle de iltifat alabilirsiniz. Mesela ona uzun zamandır pişirmediğiniz en sevdiği yemeği yapın. Hangi erkek en sevdiği yemeği yapan kadını iltifatsız bırakır ki…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler