Hamile Kadınların Uyuşturucu Kullanımı

Hamile bir insanda belirli bir uyuştu­rucunun etkileri konusundaki bilgiler, hamilelik anlaşılmadan önce uyuşturucu kullanan vakalardan gelmektedir. Bu “vaka raporları” araştırmacıların olası zararlı etkileri anlamasına yardım eder ama yine de bilgilerimizde boşluklar bı­rakır. Bu nedenle, belirli uyuşturucular ve onların etkileri konusunda kesin ifa­deler kullanmak zor veya imkânsız ola­bilmektedir. 55. ve 56. sayfalarda bulu­nan tablolar çeşitli maddelerin olası etki­lerini listelemektedir.

Eğer uyuşturucu kullanıyorsanız dok­torunuza karşı dürüst olun. Uyuşturucu­lar ve uyuşturucu kullanımı hakkında sorular sorun. Bebeğinizi etkileyebile­cek olan kullanmakta olduğunuz veya kullandığınız herhangi bir maddeyi dok­torunuza söyleyin. Uyuşturucu kullanı­mının kurbanı bebeğinizdir.
Bir uyuşturucu probleminin ciddi so­nuçları olabilir, doktorunuz uyuşturucu madde kullandığınızı önceden bilirse bu konuyu en iyi şekilde ele alabilir.

Eğer eşiniz marihuana kullanıyorsa, bu onun da marihuanayı bırakması için iyi bir fikirdir. Araştırmacılar, marihuana içen erkeklerin çocuklarının doğumdan sonra SIDS (ani bebek ölümü sendromu) riskinin iki kat fazla olduğunu ortaya koymuşlardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ayca dedi ki:

    merhaba…5 haftalık hamileyim ama erkek arkadasım 2 yıldır düzenli bir sekilde uyustucu kullanıyordu 2 ay önce biaktı ama arada yine kullandığı oluyor..bunun bebege zararı nedir hem hamilelik sürecinde hemde ileriki zamanlarda..bebegi istiyoruz ama gercekten önemli sorunlarla karsılasılıcaksa aldırmak istiyorum..nekadar süre gecmesi lazım uyusturucuyu bırktıktan sonra tekrr hamile kalbşlmem için

  2. kadriye dedi ki:

    merhaba ben uyuşturucu kullanıyorum bebegim 7 aylık ve emziriyorum halada uyuşturucu kullanıyorum bi zararı varmı

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler