Hamileliğin 4. Haftasında Beslenme

Hamileliğiniz döneminde kilo almak için hazırlıklı olmalısınız. Bu, sizin ve büyümekte olan bebeğinizin sağlığı için gereklidir. Tartılmak ve kilonuzun arttığı­nı görmek sizin için zor olabilir. Kendini­zi bırakıvermeniz gerekmez; dikkatli ve sağlıklı bir biçimde beslenerek kilonuzu kontrol edebilirsiniz. Ama hamileliğini­zin gereksinimlerini karşılamak için yete­rince kilo almanız gerekmektedir.

Uzun yıllar önce, kadınların çok fazla kilo almasına izin verilmezdi bazen bü­tün hamilelik boyunca sadece 6 ile 8 ki­lo! Günümüzde, kilo alımını bu derece sınırlamanın bebek veya anne adayı için sağlıklı olmadığını biliyoruz. Bununla birlikte, Amerikan Kanser Araştırmaları Kurumu, hamilelik döneminde kilo alı­mınıza dikkat etmeniz için önemli bir neden göstermiştir. Tek bebek beklenen bir hamilelik boyunca 19 kilodan fazla kilo alan normal kilolu kadınların, me­nopozdan sonra meme kanseri olma risklerinin daha yüksek olduğunu ortaya koymuşlardır. Bu fazla kiloları hamile­likten sonra verememek de riskin artma­sına katkıda bulunur.

Yavaş yavaş kilo alın. Hamile olduğu­nuz için kendinizi bırakmayın. İki kişi için yemek yiyor olabilirsiniz ama iki katı kadar çok yemek zorunda değilsi­niz! İlk trimesterda aldığınız kilo miktarı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler