İki Kez Düşük Bir Kez de Erken Doğum Yaptım

26 yaşında, 6 yıllık evli bir kadının. Sorunum gebe kalıp bir türlü sonuca ulaşamamak. İlk gebeliğimde 1 aylıkken düşük yaptım, ikincisinin anne karnında normal olmadığı fark edildi, 6 aylıkken suni sancıyla düşürdüm. Üçüncüsünde ikizlere hamileydim. 7.5 aylık olarak erken doğdu ve yaşamadılar. Bir türlü anlam veremiyorum. Bana ne yapmam gerektiğini söyler misiniz?

Prof.Dr.Derin KÖSEBAY: Sevgili okuyucumuz, önce hakikaten şanssız olduğunuzu söylemem gerek. Umarım artık şansınız döner. İlk iki gebelikte olanlar muhtemelen genetik bozukluklar sonucu olmuş (Düşük nedenleri araştırılmalı. Belki başka nedenler de vardır). Ama son gebeliğiniz ikiz gebeliğin de mutlaka etkisi var. Bir süre dinlendikten sonra (5-6 ay kadar) düşük nedenlerini araştırtm. Rahmin içyapısını, içindeki myomlar, polipler, rahim içinin doğuştan şekil bozuklukları düşük ve erken doğum nedenleri arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ela baba dedi ki:

    benim sorunum 5 sene once rahimde biri kucuk biri buyuk yara vardi doktor onu yakti ve iyilesti benim iki oglum var kucuk oglu 4 yasinda yeniden hamile kalmak istedim gecen sene hamilekaldi 14 haftalikken kalbi durmus dediler ve dusuk yaptim ondan sekiz ay sonra yeniden hamile kaldim 7 haftaliken fark edildi 5 haftalikken olmus benim sorum suanda yara yenilenmis olup bebeklere zarar vermis olabilirmi?ikinci sorum ise iliskiden sonra 2 sefer benden pembemsibir kan geldi neden gelmis olabilir?tesekkurler

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler