Menopoz Sonrası Dönemdeki Kadınlar

Neredeyse bir asır önce elli yaşına gelmiş kadın, artık yaşlılık ka­pısından içeri girmiş sayılırdı. Cinsel yaşantısını doğal ola­rak bitirir ve “dişilik” kariyerinin sonuna gelirdi. Sürekli oluşan sıcak basmaları ile birlikte nine olma sanatını ic­ra etmekten başka bir yolu kalmazdı.

Oysa ki teknoloji ve tıp taki gelişmeler sayesinde günümüzde elli yaşında, imkanlar kullanıldığında, hâlâ genç bir kadın olarak kalınabiliyor.

menepoz

Hormon tedavisi, mutlaka gerekli değilse de, menapoz döneminde yardımcı olabilir ve gençliği uzatabilir.

Yalnız her zaman, beslenme yönünden zengin gı­daların seçimiyle sadece genç kalınmaz aynı zamanda da bazı hastalık riskleri de önlenebilir, bu anlamda kendiniz ve sağlığınız için iyi bir organizasyon yapmış olursunuz. Osteoporoz (kemik erimesi), kardiyo-vasküler bozukluklar, kanser ve de kilo alımı gibi…

Kısaca; bir nine bile olsanız, iyi beslenme ve egzersizle güzel, genç ve sağlıklı olabilirsi­niz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hülya Yaşar dedi ki:

    Menepoz tam anlamıyla başlamasını takip eden bir yıl sonra beslenmenize ne kadar çok dikkat ederseniz edin,egzersiz yapın,bel-karın ve sırt bölgesinin yağlanmasını engelleyemiyorsunuz. Deride kurumalar başlıyor. Metabolizma yavaşlıyor. Menepoz öncesi fiziksel özelliklerinize menepoz sonrası sahip olmak istiyorsanız ve hormon almanız mahsurlu veya tercih etmiyorsanız olağan üstü gayret göstermeniz gerekiyor. Egzersiz- düşük kalorili bir beslenme (uzman desteği ile..) ve plastik-estetik uzmanı ile sarkmalara karşı önlem küçük müdahaleler gibi… Menepoz gerçekten dişiliğin sonu olarak fiziksel ve cinsel anlamda kendini gösteriyor. Saygılarımla.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler