Nasıl Hamile Kalınır

Çoğu kadın için anne olma duygusu biyolojik saatinde devreye girmesiyle bazı dönemler önüne geçilmez bir arzudur.Annelik kadına verilmiş en büyük lütuftur.Ve bu lütufa kavuşmak için yani hamile kalabilmek için bazı noktalar dikkat ve özen göstermek istenilen sonuca daha rahat daha kolay sahip olunmasını sağlar.

Hamile kalmak isteyen kadın adet dönemlerinin düzeniyle ilgili dönemleri iyi değerlendirmelidir. Örneğin kadının hamile kalması için iki adet döneminin ortasındaki günleri cinsel ilişkiye girerek değerlendirmesi kadını anne olmaya yaklaştıran değerli günlerdir. Yani basit bir hesap yaparsak adet döneminizin 12.günü, 13.günü, 14. günü, 15.günü, 16.günü, 17.günü,18.günü yumurtlama dönemlerinizdir.Bu günleri veya iki günde bir olan günleri cinsel ilişki ile geçirirseniz ve eşinizin sprem sayılarında ve sprem kalitelerinde bir sorun yoksa hamile kalma ihtimaliniz yüksekdir.

Bunun dışında hamile kalmak için bir ev ödevi tarzında stres ile kaygı ile cinsel ilişkiye girmeniz hamile kalmanızı olumsuz yönde etkiler.Her konuda olduğu gibi stres hamile kalma konusundada belirleyici olumsuz bir etkendir.
Hamile kalma ihtimalinizin düşük olduğu günler ise yumurtlama tarhinden önceki 5 günlük dönemi kapsar.Bu 5 günlük dönemde hamile kalma ihtimaliniz çok düşüktür.

nasıl hamile kalınır

Hamile kalmak istiyorsanız cinsel ilişki esnasında bazı pozisyonlara özen göstermeniz gerekir.Spermin vajinada ne kadar süre kaldığı hamileliği etkileyen önemli bir etkendir. Misyoner pozisyonu diye adlandırılan erkeğin üste olduğu kadının altta olduğu poziyonda belinizin altına fazla kalın olmayan bir yastık koyarsanız rahim ağzının spremleri uzun süre ve daha kolay tutmasını sağlamış olursunuz. Spermlerin artık vajinada olduğunu bildiğiniz andan itibaren bu pozizyonda dizlerinizi karnınıza doğru çekerek 1 saat kadar beklemeniz hamile kalmanıza çok faydalı olacaktır.

Oturarak, ayakda veya kadının üste olduğu poziyonlarda yaşanan cinsel ilişkide spremlerin kadının vajinasında fazla barınamayacağı için hamile kalma olasılığı çok düşüktür.

Yumurtlama günlerinize ve hamile kalmaya fayda sağlayacak pozisyonlara özen göstermenize rağman 6 ay hala hamile kalmamışsanız bir uzman doktor yardımına başvurabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler