Oğlum 4 yaşında boyu 1 metre kilosu da 17 kg acaba boyu çok mu kısa?

Soru: Oğlum 4 yaşında 1 metre,  17 kg.  Boyu çok mu kısa acaba sizin aynı zamanda doğmuş erkek çocuklarınız varsa boy ve kiloları nasıl ?

KadinlarSitesi.Com Üyelerinin Cevabı:

  • Emine: 31 temmuz doğumlu 108 cm 18 kilo gören ay çok zayıf diyor.
  • Ayşe: Benim oğlum çok kısa o zaman doktora götürdüm balık yağı çinko takviyesi verdi ama sonuç aynı.

Kübra: Benim oğlumda nisan doğumlu 98 cm doktor eşimle beni ölçtü tarttı size size göre iyi dedi. Yani genetiksel dedi galiba oda bizim gibi kısa boylu olacak.


  • Ayşe: Benim boyum 1.60 eşim 1.80 amcalar dede 180,190.
  • Kübra: Hımm evet eşiniz uzunmuş o zaman genetiksel değildir. Ben 1-64 eşimde 1-66 falan hep kayınlarım falan kısa boylu. Sıkmayın canınızı Allah sağlık versin sağlıklı ve yemek yiyorsa gelişir. Biz ailecek küçükken çok kısa ve zayıf oluruz ama ergenlik çağında birden uzarız kardeşim şuan 1.80 boyunda.Bide çorbalarını ilikli kemik suyu ile yapın çok faydalı boy uzatmada.
  • Ayşe: İnşallah kardeşim. Yeğenim 2,5 yaşında oğlumla aynı boyda. Büyük oğlumda 6.5 yaşında 1.25 boyu ama ortanca oğlum kısa bana çekmez inşallah.

Fatma: 105 cm haziran doğumlu.

Ayşe: Ben strese girmekte haklıyım o zaman hatta baya baya panik yapmalıyım. ?

Fatma: Bence yapma doktorla bir konuş ne diyecek yemeyen bir çocuksa oda etkiler benim oğlum çok iştahsız mesela zayıf benimki de.

Ayşe: Benimki de çok yemek yemez doktora götürdüm balık yağı çinko takviyesi falan aldık ama sonuç aynı.

Fatma: Biz şuan nutrigen içiyoruz yeni başladık sanki yemeye başladı gibi.


Fatma: Benim oğlumda çok şık boğaz enfeksiyonu oluyordu en son dün kulak burun boğaz  götürdüm yemediği için başka hiçbir sıkıntı yok yemediği için kanı düşer demir eksikliği olur büyümez ve hasta sık olur dedi.Bizim demir eksikliğimiz var.


Ayşe: Nasıl yemeyi sevdireceğiz bu çocuklara hiç bilmiyorum peynir yemezler zeytin yemezler sebze yemezler. Biz her şeyi yerdik çocukken. Annelerimizin dediği gibi ahh ahh bizim zamanımızda diye başlıyorum söze.


Fatma: Zeytinin tadını bilmiyor benim oğlum daha bizim zamanda yemek seçme lüksümüz yoktu ki.


Özge: Çocuğun sağlık açısından bir zararı yoksa boya ve kiloya çok takılmayın derim her çocuk farklı gelişimi de öyle demek ki.


Zuhal: Balık yağı kullanan hanımlar 2 şişeden fazla kullanmak erken ergenliğe sebep oluyormuş doktor demişti.


Nilüfer: Ne kadar sürede 2 şişe benim oğlum 3 yaşında ben haftada bir falan veriyorum benim şimdi üniversitede olan her gün balık yağı içirilen tanıdıklarım var.Çok başarılılar erkende girmediklerini anneleri dedi balık yedirebiliyorsanız tabi ki tamam haftada 3 kez balık yediremiyorum mevsiminde hile maximum haftada 3 yeriz ama bu çok zor.


  • Sevcan: 2013 temmuz doğumlu 105 cm 14 kilo ben öleyim o halde 14.5 kiloyu gördüm geçen ay hastalandı yine 14 de düştü yemiyor yemiyor.
  • Saadet: Siz üzülmeyin arkadaşlar ben ne yapsam olmuyor. 2012 doğumlu 12 kilo doktorlar bir sıkıntı yok böyle büyüyecek diyorlar.
  • Saliha: Benim kızımda 2012 doğumlu 100 cm 15 kilo babasıyla ben minyon ve zayıfız doktor da sizin gibi olacak dedi.
  • Sevcan: Doktor bana da yaşına göre yarım kilo eksik sıkıntı yok diyor ama sırtında kemikleri belli oluyor zayıflıktan küçükken bende çok zayıfmışım biz minyon değiliz sülale uzun boylu boyda sıkıntım yok ama kilo canımı sıkıyor yemek deyince kaçıyor.

Onay: 5 mart 2014 doğumlu oğlum var 14 buçuk kilo 95 cm boyu. Sağlığı yerindeyse kiloya takılmayın bu yastaki çocuklar gördüğüm kadarıyla hep ayni kiloda çok hareketli oldukları için kilo alamıyorlar.


Sibel: Her çocuğun gelişimi farklıdır ki eylül 2014 doğumlu oğlum 104 cm 20 kilo.


Birgül: 2013 aralık doğumluyuz kız 107 cm 13,5 kilomuz.


Esra: Bende aynı dertten muzdaribim ne olur oğlum 2013 temmuz doğumlu ve peynirin tadını aklı başına geldiğinden beri bilmez sebze asla yediği şeyler inanın sayılı 106 cm 17 kilo ve ek gıdaya geçen bir bebeğim daha var babaya ayrı büyük oğluma ayrı küçüğe ayrı yemek yapıyorum.


Ayşe: Benimkiyle kiloları aynı ama 6 cm uzun yani gelişim %50 lerde çok takma benim %10 sınır da ondan stres yaptım. Yemekleri de eninde sonunda yiyecekler.


Emine: Gayet normal benim oğlum da nisan doğumlu 96 cm doktor 98 için en üst seviye dedi asıl normalinden uzun olanlar sıkıntılı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler