Pilates

Pilates, zihni kullanmayı teşvik ile vücuttaki kasları kontrol etmeyi amaçlayan fitness yöntemidir. İnsan vücudu için önemli olan karın ve sırt kaslarına odaklanarak esneme ve güçlendirme hedeflenen egzersizdir.

Pilates ile pelvis ve karın bölgesi kontrolü artırılır, bu sayede özü güçlendirmiş olursunuz. Pilates egzersizleri ile vücudun esnekliği, eklem hareketliliği, dengesi ve duruşu artırılarak güçlendirilir. Kasların uzaması için derin nefes alıp verilişi, bunun yanında uzun ve düzgün hareketler yapılması gerektiğine dikkat çekilir.

pilates

Pilates egzersizleri darbesiz ve zorlayıcı olmadığından eklemleri ve diğer uzuvları bilinen diğer yöntemlere nazaran daha kolay ve rahat çalıştırır. Bu yöntemde hareketleri zorlayarak tekrarlamak gerekmediğinden kaslar ağrıyana kadar çalışmaya ihtiyaç duyulmaz.

Pilates, bedeni doğal hareketlerle esneme ve güçlendirme hedefleyen fitness rejimi olarak kabul edilir. Ayrıca, Pilates asla tek başına yapılmaması gerektiği ve uzman gözetiminde uygulanması konusunda uyarıları dikkate almak gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler