Rüyada Cebrail Görmek Tabiri

Rüyada Cebrail’i (a.s) görmek, her türlü murada nail olmaya işarettir.

Hz. Cebrail’i ard arda iki defa gör­mek, düşmanlarına karşı muzaffer olmaya işarettir.

Rüyada Cebrail’in (a.s) kendisine bir öğütte bulunduğunu, müjde verdiğini veya başkaca bir şey söy­lediğini görmek, şeref ve yüceliğe, güç ve kudrete nail olur.

Rüyada Cebrail’in (a.s) kendisi­ne bir öğütte bulunduğunu, müj­de verdiğini veya başkaca bir şey söylediğini gören kimse, haksızlığa uğramış biri ise, yardım görür; bir şeyden korkuyor ve bir kimseden çe­kiniyorsa, korkularından emin olur.

Rüyada Cebrail’in (a.s) kendisi­ne bir öğütte bulunduğunu, müj­de verdiğini veya başkaca bir şey söylediğini görmek, üzüntüden kur­tulmaya, hastalıktan şifaya, hacca gitmeyen kimse için hacca gitmeye işarettir.

Rüyada vahiy meleği Cebrail’i (a.s) görmek, ne kadar uzun yaşarsa yaşasın, sonunda şehid olarak vefat etmeye işarettir.

Hz. Cebrail’in kendisine yiyecek veya içecek bir şey verdiğini gör­mek, cennet ehlinden olmaya işarettir.

Rüyada bu büyük meleğe itiraz et­tiğini veya ona düşmanlık yaptığını görmek, inanç konusunda yanlış bir kanaat sahibi olmaya veya büyük bir günah işlemeye işarettir.

Cebrail’in (a.s) kendisine selâm ver­diğini görmek, başarılar elde etmeye, itibar sahibi olmaya, iyi bir şöhrete ve ilim sahibi olmaya işarettir.

Hz. Cebrail’i görmek, birçok konu­da bilgi sahibi olmaya, yer değiştir­meye, hamile kadının erkek çocuk doğurmasına işaret eder.

Rüyada Cebrail’i (a.s) üzüntülü olarak görmek, bir şiddet veya azap isabet etmesine işarettir.

Rüyada Cebrail’in (a.s) suretine girdiğini görmek, hayır ve berekete, cömert biri olmaya işarettir.

Hz. Cebrail’i görmek, din, astrono­mi ve diğer müsbet ilimlerde ihtisas yapmaya, ilmî seviyesini ilerletmeye işarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sait dedi ki:

    ben rüyada gördümki cebrail peşimden geliyodu ben korku içinde eve doğru koştum oda peşimden geldi ve. ben arkama baktığımda bana dediki ben istemediğim yere gidemezsin ve kapı açtı abim abime dedim bak birisi arkamdan geliyo abim dediki o cebrail. seni çağırıyo bende yanına gittim dedim sana kurban olayım o da bana güldü bana dediki bana kurban olurmusun bende dedimki ewet ve o sırada bana dediki ayağımı azına al bende yanındaki kişilere baktım yanındakiler bana dediki alma azına yazıktır sana orda rüyam bitti.bunun yorumunu yaparsanız çok sevinirim

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler