Rüyada Cin Görmek Tabiri

Rüyada cin görmek, şahsî çıkarı için hile yapan bir kimseye işarettir.

Rüyada bilgin, doktor, iyilik sahibi ve güzel konuşan bir cin görmek,tanımadığı birinden yardım ve iyilik görmeye işarettir.

Rüyada cin olduğunu görmek, çohilebaz biri olmaya işarettir.

Rüyada bir cinin evinin kapısına yakın bir yerde durduğunu gör­mek, üzerinde yerine getirilmemiş bir adağın olmasına veya zarara uğ­ramaya, darlık ve sıkıntı içine düş­meye işarettir.

Rüyada evine cinlerin girip bir şey­ler yaptıklarını görmek, eve düş­man veya hırsız girmesine işarettir.

Rüyada bir cine Kur’an öğrettiğini veya cinlerden birinin kendisinin okuduğu Kur’ân’ı Kerîm’i dinledi­ğini görmek, ehil kimse için önemli bir makama gelmeye, yönetici olma­ya işarettir.

Rüyada bir cinle sohbet ettiğini görmek, insanların durumlarını me­rak edip öğrenen kimseye yakın ol­maya işarettir.

Bazan cin görmek, kara, deniz ve hava yolculuğu yapmaya işarettir.

Rüyada cin görmek, içki içip kumar oynamaya, her türlü haramı fütursuz­ca işlemeye, kapkaççılık ve hırsızlık yapmaya, eğlence yerlerine, çalgı aletlerine, türkü ve şarkı söylemeye,ıslık çalmaya veya kazancını zevk ve sefa içinde harcayan zengin kimseye işarettir.

Rüyada görülen cin, hayır söyleyen ve hayırlı haber veren, iyiliği tavsi­ye edip kötülükten sakındıran bir cin ise, bu müslüman bir cindir ve böyle bir cin görmek hayra yorum­lanır.

Rüyada kötülüklerden bahseden ve karamsar haberler veren, kötü­lüğü öven ve iyilik yapmamayı tel­kin eden cin, inançsız bir cindir ve rüyada böyle bir cin görünce, “eûzü besmele” çekerek, onun şerrinden Allah’a sığınmak gerekir.

Rüyada bir cinle evlendiğini gör­mek, ahlâksız ve itaatsiz bir kadına gönül vermeye, huysuz bir binit satın almaya işarettir.

Bazan bir cinle evlendiğini gör­mek, mülk sahibi olmaya, gizlenmiş bir mala sahip olmaya işarettir.

Rüyada bir cini tutup hapsettiğini veya zincire vurup bir yere bağla­dığını görmek, düşman esir almaya veya oruç tutarak nefsin isteklerini kırıp kendini günahtan korumaya işarettir.

Bir cini yere yatırdığını görmek,düşman şerrinden emin olmaya işa­rettir.

Rüyada cinler tarafından yere dü­şürüldüğünü görmek, cin veya düş­man tarafından bir zarar isabet etme­sine veya faiz yemeye işarettir.

Cinlerin ileri gelenleri, insanların önderler ve yöneticilerine, âlim ve öğ­retmenlere veya tahsildarlara işarettir.

Rüyada cinlerin liderleriyle dost olduğunu görmek, ileri gelen bir yönetici ile tanışmaya, tanınan biri olmaya, kâhinliğe ilgi duymaya, po­lis müfettişliğine işarettir.

Bazan cinlerin önde gelenleriyle dostluk kurduğunu görmek, tövbe edip hidayet üzere hayırlı işler yap­maya, Kur’an ve ilim öğrenmeye, çocuk eğitimcisi ve öğretmen olmaya da işarettir.

Açık alanlarda ve yollarda görülen cin, yol kesicilerine işarettir.

Hayvan tersi ve gübresi bulunan yerlerde görülen cin, polis ve bek­çilere işarettir.

Hamamda ve kuyuda görülen cin,zina eden erkek ve kadınlara işarettir.

Cinlerin evlerde bulunanları, şerli ve yaramaz komşulara işarettir.

Bazan cin görmek, yakıcı ateşe ve ateşte imal edilen cam, porselen ve seramik gibi şeylere işaret eder.

Bazan herhangi bir yerde görülen cin, yılan, akrep, kertenkele gibi yer haşerelerine veya insanlann rahatsız olacağı bazı durumlann ortaya çık­masına işarettir.

Cami ve güzel yerlerde görülen temiz giyimli cinler, bu varlıkların müslüman olanlarına işaret eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Hakan dedi ki:

  Ben rüyamda Cin görmedim ama 4 cinin varlığını hissettim.Bu dört cin her biri kolarımdan ve bacaklarımdan tutuyordu benim haraket etmemi engelleyerek sabit bir noktada tutuyorlardı…Uyandığımda heryerim uyuşmuş gibiydi hareket edemiyordum.Besmele cekip ani bir hareketle yerimden kalktım.

 2. melike dedi ki:

  Benim rüyamı yorumlarsanız sevinirim . uyanalı baya oldu ama hala etkisindeyim. Rüyamda bizim evdeki sandığın üstünde bi kız bebek buldum . gözleri bi insana göre daha küçüktü . konuşabiliyodu. bana sen çok istediğin için buraya geldim dedi sonra bir eve gittik. ordada bu bebeğe benzeyen cocuklar vardı konustum onlarla Tam odadan çıkacakken bi kadın geldi besleme çekerek . Banada çekmemi söyledi . beraber cekerken o ev yıkılmaya basladı sonra bizim eve gittik .Ben anneme Kur’an’ı getirmesini istedim soonra bebeğin yanına gittik Kur’an’ı bebeğin üzerine koyduk Boğazını bıçakla kestik sonrada uyandım . Rica etsem rüyamı yorumlarmısınız ?

 3. tutku dedi ki:

  Ruyamda cini gormedim ama varligini hissetim. Beni dovuyordu arada kaniyordu vurdugu yerleri ben sonradan goruyordum yaralari ben evde olmayinca duvarlara tirnak izi yapiyordu balkonun kapisini parcaladi

 4. Çiğdem dedi ki:

  Ben rüyamda bir cine Ayet-el Kürsi, İhlas okuyarak bir bebeğin bedeninden çıkarıyorum. Daha sonra o cine ”Müslüman olacak mısın?” diye soruyorum. Hayır cevabını alınca yine okuyorum ve sonra Müslüman olmayı kabul ediyor. Sonra cine Kelime-i Şehadet getirtiyorum. anlamını bana açıklayabilir misiniz?

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler