Rüyada Devlet Başkanı Görmek Tabiri

Rüyada devlet başkanı (cumhur­başkanı, padişah, sultan emîr vb.) görmek, önderlik, muktedir olma, yücelik, makam, haysiyet, ilim, hita­bet, şöhret, hüküm ve güzellikle yo­rumlanır.

Rüyada bir devlet başkanını güler-yüzlü, sevinçli, ikram ve ihsanda bulunur vaziyette görmek, kendisi ve ülkesi için hayırlı gelişmelere ve iyiliğe işarettir.

Rüyada bir devlet başkanını üz­gün, perişan bir vaziyette ve ga­zaplı görmek, kendisi ve ülkesi için şerre işaret eder.

Rüyada cumhurbaşkanı görmek,

bekâr kimse için evlenmeye, evliler için dünya işlerinin düzelmesine ve diğer hayırlara işaret eder.

Rüyada devlet başkanını iyi halde görmek, güç ve kudretinin artması­na, onu çirkin ve üzüntülü görmek,

kudretinin azalacağına işarettir.

Rüyada devlet başkanının halkın arasında oturduğunu görmek, on­ların işine ilgi göstereceğine; devlet başkanını uykuda görmek, onun halkın meselelerine ilgisiz kalacağı­na ve dertlerini umursamayacağına işarettir.

Rüyada devlet başkanının bir şeh­re, camiye, hUkümet konağına, be­lediye binasına veya bir eve girdi­ğini görmek, orada yaşayanların bir felâkete uğrayacaklarına işarettir.

Rüyada devlet başkanıyla tartıştı­ğını görmek, arzu ettiği şeye kavuş­maya; onun elini kestiğini görmek,başkana muhalefet etmeye işarettir.

Devlet başkanının hasta olduğunu görmek, hapse girmeye işarettir.

Cumhurbaşkanının yüksek bir yerden düştüğünü, giysisinin veya kılıcının alındığını ya da saçının tıraş edildiğini görmek, görevden alınmasına veya ölümüne işarettir.

Rüyada devlet başkanına yakın ol­duğunu görmek, bir zulme ortak ol­maya, bir zalime arka çıkmaya, bunun sonucu olarak ahirette sıkıntıya düş­meye ve azap görmeye işaret eder.

Rüyada cumhurbaşkanıyla konuş­tuğunu veya onunla yemek yedi­ğini görmek, saygınlık kazanmaya, şöhret ve nimete nail olmaya; borç­tan, hapislikten, yoksulluktan kurtul­maya, korktuğu şeylerden güvende olmaya işarettir.

Rüyada devlet başkanının kendisi için seccade, yatak vb. serdiğini gö­ren kimse, bir göreve getirilir veya hayırlı bir nzık kazanır.

Rüyada cumhurbaşkanının kendi­ni bir işte kullandığını görmek, ha­yır ve berekete kavuşmaya işarettir.

Rüyada bir hayvana veya otomo­bile binip, devlet başkanının ardın­dan gittiğini görmek, onun hizme­tinde bulunmaya işarettir.

Ehil bir kimse rüyada cumhurbaş­kanı olduğunu görse, halktan büyük ilgi görür, makam ve itibar kazanır ve muradına erer.

Rüyada cumhurbaşkanı olduğunu veya normal olarak gelemeyeceği bir makamda bulunduğunu gör­mek, vefat etmeye de işaret eder.

Rüyada cumhurbaşkanlığı köşkü­nün sallandığını görmek, devletin başını ağrıtacak bir sorunun ortaya çıkmasına, halkın mihnet ve sıkıntı içine düşeceğine işarettir.

Rüyada cumhurbaşkanı veya dev­let başkanı görmek, sultan gibi de yorumlanır .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. ilker arslan dedi ki:

  Rüyanızda Başbakan ve Devlet yöneticilerinden birini görmeniz,bulunduğunuz mevkide yükselmeye ve terfi almaya işarettir.

 2. kemal büber dedi ki:

  rüyamda başbakan başımı okşuyor bana yakınlık gösteriyor o anda ben nezle olmuşum afedrsiniz burnum akıyor ve burnumu silmek için bir selpak mendil veriyor…anlamı nedir..

 3. hakan acar dedi ki:

  başbakan tayyip erdoğan ı gördüm çok güler yüzlü idi ve en sevdiğim arkadaşım yanımdaydı..konuşmadık ama sürekli gülerek bakıyordu….tayyip başbakanım yaa 😀

 4. sevgi dedi ki:

  Rüyamda Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yanında 4 Türk devlet başkanlarıyla eğlence yaparken gördüm ve bende eğlenceye katılmış eğleniyordum.
  Ne demek bu sizce?

 5. Çağrı dedi ki:

  Rüyamda cumhur başkanının öldüğünü cenazesinin meclise getirildiğini ve namazını kılmak üzere beklediğimizi gördüm.. Yorumu nedir acaba.

 6. Resul dedi ki:

  Cumhurbaşkanımız sayın ERDOĞAN’I gördüm gülüyordu elini öptüm daha sonra bir tabak pilav verdim ve birçok insana pilav ve kuru fasulye dagittim anlamı nedir.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler