Rüyada Hesaba Çekilmek / Çekmek Tabiri

rüyada allah (c.c) tarafından he­saba çekildiğini, amellerinin (yapıp ettiklerinin) teraziye bırakıldığını ve iyiliklerinin kötülüklerinden ağır bastığını görmek, kendini sü­rekli hesaba çekmeye, büyük ecir ve sevap kazanmaya işarettir.

rüyada mahşer günü kurulacak olan  kıyamet terazisini  görmek, düşmana galip gelmeye, ferahlık ve sevince, delil getirmeye, adalet ve in­safa işarettir.

mahkemesi olan bir kimse, rüyada mahşer günü amelleri tartan terazi­ye konan iyiliklerinin ağır geldiğini görse, mahkemeden kurtulur; eğer amelleri hafif gelirse, zarara uğrar.

mahşer günü kazancından hesaba çeküdiğini görmek, helâl kazancın hesabının, haram kazancın ise azabmm olduğunun hatırlatılmasma işarettir.

mahşer günü hesabını kolay bir şekilde verdiğini görmek, hanımı­nın dindar ve cana yakın biri olması­na, gücü yettiği kadar ibadet ve iyilik yapmaya işarettir.

rüyada hesaba çekildiğini görmek, zorluk ve sıkıntıya işarettir.

çetin bir hesaba çekilmek, pişman­lık ve zarara işarettir.

kendi kendini hesaba çektiğini görmek, nefis muhasebesine, tövbe ederek kulluğa sarılmaya işaret eder.

birini hesaba çektiğini görmek, o kimseyi zahmete sokmaya işarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yusuf dedi ki:

    ya nasıl insansınız Allah. c.c sizi rüyanızdamı hesaba çekecek sanıyosunuz rüyanıza giren şeytandır kanmayın veysel karani bu rüyayı görür ve ona şeytan sanamı hsap vereceğim der şeytanda ben çok insan kandırdam nerdem bnim şeytan olduğumu bildin der ve veysel karani c.c direk karşıdan sıfat olarak değil o her taraftan kalbimize gelecek der… düşünün internete güvenmeyin sen burada ne yapyosun dersen bi arkadaşıma bunları göstermek için ve bu yazıda onaylanırmı bilmem görenlerde anlasın rüyalar ile amel edilmez bırakın rüyayıda şu kısacık dünya hayatnı tövbe ile geçirin yok tövben kabul olr olmaz azab olur mutsuz olursun yav olacaksada razı olacaksın C.c den geliyo herşey razıyım diyeceksin imtahanına bitti.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler