Rüyada Şiir görmek tabiri

Rüyada sevda, merhamet, kahra­manlık, cömertlik, fedakârlık gibi güzel duygu ve düşünceleri konu alan bir şiir görmek, bunu okumak veya okunduğunu görmek, hayır ve esenliğe işarettir.

Rüyada Allah (c.c), Peygamber, İslâm dini, kardeşlik gibi ilâhî aşkı konu alan, insanlık erdemlerinden ve yüce duygulardan bahseden her şiir, yukarıdaki gibi yorumlanır.

Rüyada küfür ve isyanı, bâtıl (za­rarlı, geçersiz) şeyleri konu alan şiir görmek, okumak veya okunduğu­nu görmek, şerre, yanlış işler yap­maya işarettir.

Rüyada sanat değeri olmayan, ve­zinsiz, karman çorman bir şiir gör­mek ve bunu okumak, abuk sabuk konuşmaya işarettir.

Rüyada kafiyeli (uyaklı), sanat de­ğeri yüksek bir şiir görmek, oku­mak veya  okunduğunu   görmek,

ilimden, sanattan ve rızıktan arzu et­tiği şeye kavuşmaya işarettir.

Rüyada hikmetli sözler içeren bir şiir görmek, okumak veya okundu­ğunu görmek, nasihate işarettir.Rüyada kaside okuduğunu gör­mek, halka işarettir.Rüyada gazel türü şiir okuduğunu görmek, günaha meyletmeye, üzün­tü ve kedere işarettir.

Rüyada hiciv (yergi, kınama) türü şiir okuduğunu görmek, yalan söy­lemeye, bozgunculuk yapmaya, günah işlemeye ve kalp kırmaya işarettir.

Rüyada para veya şöhret kazanmak amacıyla şiir söylediğini görmek, yalan yere şahitlik yapmaya işarettir.

Rüyada şiir dinletisinde bulundu­ğunu veya şiir ezberlediğini gör­mek, dinlediği veya ezberlediği şiir Allah sevgisi, O’nu anmak (zikir), hikmet vb. şeyleri içeriyorsa, iyi şeylerin konuşulduğu bir toplulukta bulunmaya; eğer şiir şehvet ve isyan duygularını körüklüyorsa, doğru söz söylenmeyen bir mecliste bulun­maya işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler