Rüyada Sultan Görmek Tabiri

Sultan görmek, mülkün gerçek sahi­bi olan Allah Teâlâ’ya işarettir.

Rüyada sultanı kendinden hoşnut, sevinçli ve güler yüzlü görmek, din  ve dünyaca hayır ve esenliğe, rütbe ve makama, ucuzluk ve bolluğa, hâl ve hareketinin, sosyal ilişkilerinin düzgünlüğüne işarettir.

Rüyada  sultanı  gazaplı  görmek,

ibadetleri noksan ve kusurlu yapma­ya, günah ve isyana dalmaya işarettir.

Bir yerde meçhul bir sultan (devlet başkanı, padişah vb.) görmek, nefsi­ne galip olmaya işarettir.

Rüyada sultan olduğunu görmek, halkın nazarında büyütülmeye ve muradına ermeye işarettir. Bu rüya, sıradan bir kimse için bir derde girif­tar olmaya veya ölmeye işarettir.

Rüyada sultanın kendisiyle konuş­tuğunu, hediye verdiğini, kendisiy­le yemek yediğini görmek, şeref ve yüksekliğe nail olmaya, kurtuluş ve zafere, yoksul kimsenin zengin ol­masına, borçlunun borçtan, hapisteki kimsenin hapisten kurtulmasına, tica­ret erbabı için bol kazanca işaret eder.

Bazen sultanla yemek yediğini gör­mek, yediği yemek miktarınca, sul­tan tarafından kendine bir üzüntü ve keder erişmesine işaret eder.

Rüyada sultanın başındaki şapka, sarık veya üzerine giydiği elbiseler­den birini ya da tamamını aldığını görmek, görevden alınmaya veya malının elinden gitmesine işarettir.

Devlet başkanının (sultanın) bir bölgedeki en yüksek yere çıktığını görmek, iktidarının sonuna geldiği­ne işarettir.

Rüyada devlet başkanının karşı­sında tedirgin davrandığını ve ka­rarsızlık gösterdiği görmek, onun  sevgisini kazanarak hayır ve menfaat görmeye; sultanın yanındakilerin tereddütlü davrandıklarını görmek, temkinli davranmaya veya zarara uğ­ramaya, kötü bir şöhrete işarettir.

Rüyada devlet başkanının (padişah, sultan emir vb.) kendi evinde rahat rahat uyuduğunu görmek, devlet başkanının rüya sahibine muhtaç ola­cağına işarettir.

Sultanın hasta olduğunu görmek, onun halka zulmetmesine ve dinî ko­nulardaki duyarsızlığına işarettir.

Rüyada bir meliki (hükümdar, pa­dişah, devlet başkanı, sultan) öldür­düğünü görmek, büyük bir iş talep etmeye ve bunu başarmaya işarettir.

Hasta bir kimse rüyada sultan ol­duğunu görse, vefat eder.

Rüyada sultanla birlikte olmak, onun iltifat ve ikramına nail ol­mak, onunla el sıkışmak, kucak­laşmak, hayır ve iyilik üzere ko­nuşmak, devlet başkanı veya servet sahibi birinin yanında durumunun iyi olmasına işarettir.

Rüyada devlet başkanının rüzgâra hükmettiğini görmek, onun iktida­rının güçlü, emrinin geçerli olmasına işarettir.

Rüyada sultanı yerin yuttuğunu görmek, ülkenin kudret ve istikrar ile yönetilmesine veya üzüntüye işarettir.

Rüyada sultan, padişah, emîr, cum­hurbaşkanı vb. görmek, devlet baş­kanı gibi yorumlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler