Rüyada Vadi Görmek Tabiri

Rüyada vadi görmek, devlet baş­kanına, başbakana, güç ve kudrete; mala, nimete, ticaret ve kazanca; bir işin başına geçmeye, ilme, başarıya, zafere ve hacca gitmeye işarettir.

Bazen vadi görmek, dikkatli bir kimseye veya meşakkatli bir yolcu­luğa, misafirin yolculuk süresinin uzamasına işaret eder.

Rüyada vadi görmek, salih ameller işlemeye, helâl kazancından harcaya­rak Hakk’ın rızasını kazanmaya, bu vadide oturanlara veya oraya ekilip biçilen şeylere, yağmurların yağıp suların akmasına da işaret eder.

Rüyada ağaçlık, yeşil bir vadiye girdiğini görmek, zengin ve nüfuz sahibi biriyle arkadaşlık kurup ondan hayır ve menfaat sağlamaya, itibar sahibi olmaya, iyi bir şöhrete ka­vuşmaya; ağaçsız, çorak bir vadiye girdiğini görmek, gariban biriyle ar­kadaşlık kurup, ondan hiçbir hayır ve menfaat görememeye işarettir.

Bir şey yetiştirmenin mümkün ol­madığı çorak bir vadide kaldığını görmek, hacca gitmeye işarettir.

Bazen bir vadiye indiğini görmek, selere gidip, onlara dinî hükümleri bildirmeye işaret eder.

Rüyada bir vadiden çıktığını gören kimsenin, bütün arzulan gerçekleşir.

Yolcu bir kimse, rüyada karşısına çıkan bir vadinin gideceği yolla arasına girdiğini görse; hilekâr bir kimse onu yolundan meneder, yağ­mur suları veya hırsız yolunu keser. Bu rüyayı gören yolcu değil, vadi­nin suyu bulanık ise ve rüyada kış mevsimi görülmüş ise, o kimse üşü­tür, bir hastalığa yakalanır, bir şey­den korkar, dövülür veya hapse atılır; eğer bu vadiyi geçerse, bu sıkıntılar­dan kurtulur.

Yeşil ve sulak vadi görmek, baht açıklığına, hayır ve berekete; böyle bir vadide ağaç gölgesinde oturdu­ğunu görmek, bol rızka ve rahat bir hayat sürmeye işarettir.

Rüyada bir vadide kaybolup, ken­dinden geriye bir şey kalmadığını görmek, vefat etmeye işarettir.

Rüyada sarp yamaçlı, kayalıklarla kaplı kuru bir vadiye girdiğini gör­mek, geçim zorluğuna ve sıkıntılara; böyle bir vadiden çıktığını görmek, esenliğe kavuşmaya, rızka ve sevince işarettir.

Bir vadide yeri kazdığını ve çukur açtığını gören kimsenin, ailesinden veya akrabasından biri ölür.

Rüyada bir vadide şaşkın bir şekil­de bulunduğunu gören kimse, şiir ve gazel söyler.

Güzel bir vadiye (dereye) sahip ol­duğunu görmek, dünya ve ahiretin bütün hayırlarından fazlasıyla nasip­lenmeye işarettir

hapse girmeye, sapık ve azgın kim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler