Rüyada Yer Yarılması ve Çökmesi Görmek Tabiri

Rüyada yerin yarılıp çöktüğünü görmek, toplumda haram ve kötü fiillerin açıkça işlenir hale gelmesi­ne, dinin aslında olmayan şeylerin (bid’atların) ortaya çıkmasına, büyük bir musibete, o bölgede yaşayanların zulme uğramasına, kuraklık tehlike­sine, çekirge istilasına veya düşman korkusuna maruz kalmaya işarettir.

Bazan yerin yarıldığını görmek, o yerin verimli ve bereketli olmasına işaret eder.

Yerin yarılıp kendisini yuttuğunu görmek, yapıp ettiklerinden utanma­ya ve geçim sebeplerinin genişlemesi­ne veya yolculuğa çıkmaya, hapsedil­meye ve akıl hastası olmaya işarettir.

Rüyada yerin üzerinde olan şeyler­le birlikte battığını görmek, Allah’a (c.c) itaat etmekten ve kulluk görev­lerini yerine getirmekten gaflette ol­maya işarettir.

Yerin yarılıp çöktüğünü ve kendi­sinin de meydana gelen çukurun içine düştüğünü görmek, iyilikse­ver ve dindar kimse için bir kadınla evlenmeye, günahkâr kimse için geri dönemeyeceği bir yolculuğa veya bir belaya çatmaya işarettir.

Rüyada yerin yardıp hayvanları yuttuğunu, sonra yine birleştiği­ni görmek, orada meydana gelecek bir depremin büyük bir yıkıma sebep olacağına işarettir.Bir yerin çökerek ağaçları, bağ ve bostanları  yuttuğunu  görmek, o bölgede meydana gelecek veba, ko­lera gibi bir hastalık sebebiyle birçok insanın öleceğine işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    Rüya!da okulun bahçesindeyim her yer topraktı arkadaslarimda duvarda oturuyorlardi birden yer yarildi ve meydana gelen çukurun içine düştüm sonra duvara tırmandım bu kadar lütfen yorumlarmisin çok korkuyorum

BİR YORUM YAZ

Spam Testi:

kadın sitesi kategoriler