Rüyada Yer Yarılması ve Çökmesi Görmek Tabiri

Rüyada yerin yarılıp çöktüğünü görmek, toplumda haram ve kötü fiillerin açıkça işlenir hale gelmesi­ne, dinin aslında olmayan şeylerin (bid’atların) ortaya çıkmasına, büyük bir musibete, o bölgede yaşayanların zulme uğramasına, kuraklık tehlike­sine, çekirge istilasına veya düşman korkusuna maruz kalmaya işarettir.

Bazan yerin yarıldığını görmek, o yerin verimli ve bereketli olmasına işaret eder.

Yerin yarılıp kendisini yuttuğunu görmek, yapıp ettiklerinden utanma­ya ve geçim sebeplerinin genişlemesi­ne veya yolculuğa çıkmaya, hapsedil­meye ve akıl hastası olmaya işarettir.

Rüyada yerin üzerinde olan şeyler­le birlikte battığını görmek, Allah’a (c.c) itaat etmekten ve kulluk görev­lerini yerine getirmekten gaflette ol­maya işarettir.

Yerin yarılıp çöktüğünü ve kendi­sinin de meydana gelen çukurun içine düştüğünü görmek, iyilikse­ver ve dindar kimse için bir kadınla evlenmeye, günahkâr kimse için geri dönemeyeceği bir yolculuğa veya bir belaya çatmaya işarettir.

Rüyada yerin yardıp hayvanları yuttuğunu, sonra yine birleştiği­ni görmek, orada meydana gelecek bir depremin büyük bir yıkıma sebep olacağına işarettir.Bir yerin çökerek ağaçları, bağ ve bostanları  yuttuğunu  görmek, o bölgede meydana gelecek veba, ko­lera gibi bir hastalık sebebiyle birçok insanın öleceğine işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    Rüya!da okulun bahçesindeyim her yer topraktı arkadaslarimda duvarda oturuyorlardi birden yer yarildi ve meydana gelen çukurun içine düştüm sonra duvara tırmandım bu kadar lütfen yorumlarmisin çok korkuyorum

  2. Aleyna dedi ki:

    Rüyamda biran da toprak insanları yutmaya başladı akrabalarımda dahil anneannem ve annem sağ kaldı yorumlarmısınz

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler