Rüyada Yıldırım Görmek Tabiri

Rüyada bir yere yıldırım düştüğü­nü görmek, o bölgede yaşayanlar için azaba, şiddetli korkuya, yangına, çetin bir ölüme ve yıkıma işarettir.

Rüyada gökten yağmur yağar gibi yıldırım indiğini görmek, savaşa, kan dökülmesine, fitne ve kargaşa çıkmasına işarettir.

Yıldırım düştüğü yere, zalim bir devlet başkanı gelir.

Düşen yıldırımın kendisini yaktı­ğını gören kimse, devlet tarafından cezaya çarptırılarak perişan olur veya başına bir felâket gelir ve hastalanır.

Rüyada kendine yıldırımı isabet ettiğini görmek, devlet başkanı ya da onun emriyle üst düzey bir yetkili tarafından korkutulmaya işarettir.

Rüyada yıldırım görmek, korkuya, feryat etmeye, bir şeyden ciddi bir şe­kilde rahatsız olmaya, ödenmesi ge­reken borca ve hastalığa işaret eder.

Düşen yıldırımın birini yaktığı­nı görmek, o kimse hakkında yalan haberler uydurulmasına, hoşuna git­meyecek bir tarzda söz söylenmesine işarettir.

Rüyada bir bölgeye düşen yıldırı­mın orayı yakıp kül ettiğini gör­mek, şiddetli bir harbe, kargaşaya, bulaşıcı hastalığa veya oranın işgal edilmesine işarettir

Yıldırımın düştüğü yerdeki yararlı şeyleri yaktığını görmek, borca ve orada çıkacak kıtlığa işarettir.

Rüyada bulunduğu şehre yıldırım düştüğünü ve orayı yaktığını gör­mek, devlet başkanı veya başbakanın o şehre gelmesinden dolayı çıkacak kargaşaya, orada harp ya da kıtlık olacağına işarettir.

Yıldırımın ateşsiz ve zararsız bir şekilde bir yere düştüğünü görmek, devlet başkanı veya başbakanın o şehre ilgi göstermesine işarettir.

Rüyada bir bölgeye düşen yıldı­rımda ateş olmaz ise, oranın barış ve adaletle yönetileceğine işaret eder.

Rüyada evine yıldırım düştüğü­nü görmek, rüya sahibinin bir vali, kaymakam veya yargıçtan zarar gör­mesine; evde kuşku uyandırıcı bir durum varsa, evin emniyet tarafın­dan nezaret altında bulundurulma­sına; evde hasta varsa, vefat etme­sine; yolcusu varsa, hırsızlarla kar­şılaşacağına; kaybolan biri varsa, ölüm haberinin gelmesine işarettir.

Yıldırımların birbiri ardınca evle­re düştüğünü görmek, hacca veya savaşa gidenlerin geri dönmelerine, eşkıyaların gizlice halk içine karış­masına veya halka ödettirilecek borç ve vergilere işarettir.

Bağ ve bahçelere birbiri ardınca yıldırım düştüğünü görmek, âfete, belaya, ağır vergilere, orada zulüm ve fesadın yayılmasına işarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler