TAMPON KULLANMAK KIZLIK ZARINI BOZAR MI?

Kızlık zarı vajinanın dış girişinden birkaç santim içeride bulunur. Ortasında bulunan delikten daha büyük bir şey vajina içine sokulduğunda, kızlık zarı kenarlara çekilir ve üzerindeki kılcal damarlar çatlayarak birkaç damla kanama olur. Vajina içine giren cisim ne olursa olsun, penis, parmak, tampon ya da başka bir nesne, kızlık zarında aynı olaylar meydana gelebilir. Önemli olan vajina içine bir şeyin girmesi ve bunun zarın ortasındaki deliği genişlemeye zorlamasıdır. Küçük tamponların kızlık zarına zarar vermemesi mümkündür, bazı ülkelerde buna özel tamponlar da vardır. Ama vajina içine giren her cisim, kızlık zarının yok olmasına neden olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. heyyo dedi ki:

    ben tampon kullandım ama bilmiyorum. daha 16 yasındayım. ve bekarım. hiç bir şey hissetmedim takarken. zarın patlamadığına emin olmak istiyorum. buna nasıl emin olabilirim. içimde acayip bir korku var. yardım edin. Vajinamda 1 saat falan kalmış olabilir en fazla. ve de zaten kendiliğinden çıktı. tamamen sokmaya cesaret edememiştim. doktara gidip bir test yapamam. Yardımlarınızı bekliyorum.. Teşekkürler.

  2. huseyn dedi ki:

    Merhaba kiz arkadasim 1 defa tapon kulanib 2 yil oluyo.. ..bana simdi soyluyo ben de ne tapacaqimi bilmiyom ..kizlik zari pozulub mu (

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler