Tene göre parfüm seçimi

Erkek olsun kadın olsun, kendi tenine uygun parfüm kullandıklarında, etrafına yaydıkları parfüm kokusu oldukça çekici bir hal yarattığı gibi, tenine uyum sağlamayan parfümleri kullanan kişilerinde tam bir faciaya sebep olduklarını biliriz hepimiz.

Hani yolda yürürken yanımızdan geçen birinin parfüm kokusu bizi kendine hayran bırakabildiği gibi aynı zamanda da burnumuzu kapatmamıza sebep olur ya, işte buradaki farkı yaratan kişinin kendi tenine uygun parfüm kullanıp kullanmaması ile ilgili bir konu.
Bazen birinde duyduğumuz parfümün kokusunu çok beğeniriz ve hemen hangi parfüm olduğunu öğrenip gider alırız ve kullanırız. Ama aynı kokuyu kendimiz kullandığımız duyamayabiliriz. Bunun sebebi yine aynı, yani doğru ten doğru parfüm seçimi…

Esmer birinin kullandığı parfüm gayet hoş bir koku yayarken, aynı parfümü sarışın biri kullandığında aynı güzel kokuyu duyamayabilirsiniz.
Bu sebeple erkek veya kadın hiç fark etmez kesinlikle parfümü kendi ten rengine göre seçmelidir.
Bunun aynında ten rengine göre parfümü doğru seçseler bile, parfümü doğru bölgelerde kullanmamak ya o parfümün kokusunun duyulmamasına ya da rahatsız edici kokmasına sebep olabilir. Örneğin asla bir parfüm koltuk altına sıkılmaz. Zira en kaliteli parfüm bile ter ile birleştiğinde ortaya kötü bir koku çıkartır. Parfüm kesinlikle elbiseler üzerine ya da el bileklerine veya kulak arsındaki bölgeye sıkılmalıdır.
Örneğin esmer tenli kişilerin kullanacağı parfüm baharatlı parfümler olmalıdır. Sarışınların kullanacağı parfüm sabun kokulu parfümler olmalıdır. Kumralların kullanacağı parfüm daha freş ve meyveli kokuları içeren parfümler olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hasan dedi ki:

    tamamen doğru katılıyorum
    ben bir 112 şoförü olduğum için fazlaca terliyoruz parfümüde
    sıkıyoruz 1 saat sonra berbat kokuyo

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler