Tensel Uyum Ne kadar Önemli?

İlişkilerin başlangıcı gözler yolu ile oluyor genellikle. Sanal ilişkilerin fazlalaştığı yeni dönem aşıklarını gözardı edersek elbette! İki insan birbirini görüyor, beğeniyor, sohbet ediyor ve işte bir birliktelik başladı bile…

Kişilere ve ilişkinin ilerleyişine göre zamansal değişiklik gösteren ilk dokunuşlar, aslında beraberliğin altın taşlarından. Dokunmak hem kadın hem erkek için en önemli alışveriş. Birbirine hissettiklerini en iyi aktarış aslında. Her şey harika gidiyor gibi görünürken, bir dokunuş veya bir öpücük ile bambaşkalaşabiliyor… ve buna tensel uyum ya da uyumsuzluk deniyor.

Cinselliğin hayatımızdaki önemli rolünü artık hepimiz biliyoruz. Beraberliklerde en bağlayıcı noktalardan biri olan cinsellik, tensel uyumun ne kadar önemli olduğu anlamına geliyor. Kadın ve erkeğin birbirlerine dokunduklarında aralarında görünmeyen bir elektirik oluşması, ilişkideki cinselliğin tatmin edici olmasını sağlıyor.
Bu da beraberinde, sadakati ve mutluluğu getiriyor.

Tensel uyuma sahip olduğumuzu nasıl anlayacağız…?
Aslında bunu anlamak çokta zor değil… Tensel uyuma sahip insanlar, birbirlerinden çok zor koparlar. Örneğin; ilişkide olduğunuz insana dokunmaya, öpmeye doyamadığınızı hissediyorsanız, onu bedeninizden bir parçaymış gibi algılıyorsanız, ona ait olan bedensel kokusunu aranızda mesafe olmasına rağmen alabiliyorsanız, yaşadığınız cinsel ilişkinin bağımlılık yaptığı hissine kapılıyorsanız… aranızda güçlü bir tensel uyum var demektir.

İnsan beynini tamamen etkisine alabilen ten uyumu, zaman zaman hiç ummadığımız ilişkiler yaşamamıza sebep olabilmektedir. Dengeli ilişkilerin birincil gereksinimi tensel uyum olmasa bile, önemi yatsınamayacak kadar büyük.

Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler