Tesbih Tekniği İle Bir Kolyenin Yapımı

Kolyede Kullanılacak Malzemeler:
* Misina
* Kırmızı ve eflatun renginde plastik boncuklar
* Kırmızı ve bej renkte kadife şeritler
* Kırmızı ve mor renkte iğne oyasından çiçekler
* 2 adet kıstırma aparatı
* Kargaburun, yankeski, mezro ve makas

Misinadan 25, 30, ve 35 cm uzunluğunda üç parça kesin, Kırmızı kadife şeritten 30 cm. uzunluğunda iki parça kesin. Kestiğiniz üç misina parçasının uçlarını bir araya getirip düğümleyin. Daha sonra kıstırma aparatının içine bu düğümü ve kestiğimiz kırmızı şerit parçasını aksi yönlerde yerleştirip kargaburun yardımıyla sıkıştırın.

kolye yapımı

Bej ve kalan kırmızı şeritten boncukların arasına sık sık iğne oyasından çiçekleri takın. 6 cm. uzunluğunda 31 adet parça kesin. Ara ara misinaya kestiğiniz küçük kadife şerit parçalarını bağlayın. Misina parçalarının açık olan uçlarından boncukları geçirip, kaydırın. En uzun parçaya daha çok, orta uzunluktaki parçaya biraz daha az ve en kısa parçaya daha da az olmak üzere malzeme dizilir. Dizme işlemine misinaların bitimine 10 cm. kala son verin. Üç misina ucunu yeniden bir araya getirip boncukların bitimine en yakın yerden düğümleyin.

Bu düğüm ile kestiğiniz kırmızı uzun ikinci şerit parçasını ikinci kıstırma aparatı ile birbirine sabitleyin. Misinaların fazlalıklarını yankeski ile kesin. Kolyeyi kadife şeritler ensenizde birleşecek şekilde bağlayara kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler