Yeni Başlangıçlara Var mısınız…

Her insanın yaşantısında vardır güzel olduğu düşünülen şeyler. Gerçekten güzel midir güzel dediklerimiz? Böyle olmadığını anlamak için kendinize bir fırsat vermelisiniz. Hayatınıza çok daha fazla güzellikler katabilmek için düğmeye basmalı, öncelikle alıştığınız kalıplardan kurtulmalısınız.

Bazı kişiler hem şikayet eder hem de alıştığı yaşantıyı sürdürür her türlü zorluğuna rağmen.

Neden peki?

Yeniliklere gücü yoktur, kısıtlandığından belki de, mutsuz olsa da bilinen tabir ile “kötünün iyisi” dir onlar için güzel olan. Oysa hayatında yapabileceği küçücük değişimler ile güzel dediğinin öyle olmadığını fark edecektir.

yeni başlangıçlar

Çok basit bir örnek verirsek; çoğu kişi çayı şekerli içerken çayın tadını alabiliyor mu acaba… Siz de eğer çayı şekerli içenlerdenseniz, alışkanlıklarınızda değişimlere çayı şekersiz içmeyi deneyerek başlayabilirsiniz.

Ülkemizde pek çok kişi çalıştığı işyerinden, yaptığı işten memnun değilidir. İçinde bulunulan zor koşullar gereği yalnız hayatını devam ettirebilme ihtiyacı ile zorunludur bulduğu işte çalışmaya. Bu açıdan düşünüldüğünde son derece memnundur. Oysa farklı koşullarda olunsaydı, kişiler zorunluluktan değil etken ve üretken olabilecekleri işinde severek çalışabilirlerdi, tüm memnuniyetleriyle.

Genel anlamda bakmalıyız; yeni başlangıçlar için bitişlerin olması gerekir. Hayatta vedalardan korkmayın aksine her veda gücünüze güç katar. Sizin de hayatınızda mutlaka yeni başlangıçlara yer vardır fırsat verdiğiniz sürece.

Kendinize bir iyilik yapın, başlangıçları ve alacağınız keyfi ertelemeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler