En Doğru Allık Sürme Teknikleri

Makyajın tamamlanmasında ki son ve en önemli nokta allık sürülmesidir doğru rengi ve doğru tekniği uygularsanız harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Öncelikle hangi rengi hangi ten rengine sahip olanlar kullanmalı;

1.) Şeftali: Açık tenli ve sarışın kadınlar için en uygun allık rengidir.
2.) Pembe : Buğday tenli ve kumral kadınlar bu renk allık kullanmaları doğrudur.
3.) Toprak: Esmer tenli kadınlar yüz hatlarını belirginleştirecek toprak tonlarını kullanmalıdır.

Allık ile gölgelendirme; allık sadece yüze renk vermek için değilde çeşitli gölge oyunları içinde kullanılabilir.
Gölgelendirme için;
Yüzün yuvarlaksa: Kalem veya stik allık kullanarak elmacık kemiklerine ve çene çapına küçük işaretler yap ve bunu parmaklarınla dağıt. Yuvarlak yüzlerde yüzü daha ince gösterebilmek için iki kaşın üst kısmına, şakak kemiklerine ve alt kısmına küçük işaretler koy ve parmaklarınla dağıt.
Yüzün uzunsa; daha yuvarlak görünüm sağlayabilmek için saç diplerine elmacık kemiklere ve çenene uygulayıp iyice dağıt.

allık sürme teknikleriToz Allık
Toz allıklar ciltte mat bir görünüm sağlar. Çok pratik değildir ama gün boyunca kalıcılık sağlar. Allık fırçası ile toz allıktan al fazlasını üfle ve elmacık kemiklere uygula eğer hala fazla uyguladıysan bir kısmını peçete ile tampon yaparak azalmasını sağla.

Kalem Allık
Pratik bir kullanımı vardır fırçaya gerek kalmadan kolayca uygulanabilir. Şakalara ve çeneye uygulanıp parmakla dağıtıldığı zaman kalıcı ve parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Likit Allık
Oje gibi şişe ve fırçadan oluşur cilde bebeksi bir görünüm için muhteşem bir tercihtir. Çizgiler halinde şakaklara uygulayıp parmaklarınızla yedirerek kullanabilirsiniz.

Stik Allık
Fırça gerektirmez ve cilde ekstra parlaklık sağlayarak mükemmel bir görünüm sağlar. Stik allığı önce elinin üzerine sürmen ve daha sonra parmaklarınızla alıp şakaklarınıza doğru allığı uygulayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler