Gelin Makyajında Püf Noktalar

Hayatınızın en özel günü için neredeyse tüm hazırlıklar tamamlandı. Masumuyetin simgesi beyaz gelinliğinizle elbette ki göz alıcı görünüm sergileyeceksiniz. Yalnız sadece güzel gelinlik yeterli olmaz o özel günün büyüleyici olmasına. Yüzünüze uygun saç modeli ve daha önemlisi uygulanacak makyaj… En doğru ve en uygun makyaj önerilerini tüm genç kızlar ve evlilik hazırlığında olan değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık. En mutlu gününüzde güzelliğinize güzellik katmayı istemezmisiniz… öyleyse önerilerimizi dikkatle okumalısınız;

gelin makyajı

Ten; Bu özel gününüzde cildiniz için kapatıcı ile fondöten, pürüzsüz görünümü için gereklidir. Kullanılacak kapatıcının beyaz gelinlik giyeceğiniz için sizi soluk gösterme ihtimaline karşı ten renginize uygun sarı tonlarında seçebilirsiniz. Yine sarı tonlarında fondöten ve pudra da uygun olacaktır. Gelinliğiniz dekolte ise boyun ve omuzlara da pudra ve allık uygulamalısınız.

Gözler; Gözlerinizin dikkat çekici olması için açık ve orta koyuluktaki tonları seçebilirsiniz. Kaş kemiğinin tam altına gelecek şekilde, açık tenlilerde beyaz, daha koyu tenlilerde kemik rengi gölge uygulalanmalı. Bu efekt gelinliğin beyaz ve genellikle ipeğimsi görüntüsüyle hoş bir uyum sergileyecektir.

Kakao, kum gibi orta renk tonundaki farlar göz kapağı çevresini belirginleştirecek güzel renklerdir. Son belirginliği gözünüze vermek için alt ve üst göz kapaklarını kahverengi, maun, lacivert veya kömür rengi gibi koyu ve natürel bir tonla gölgelemek güzelliğinizi çarpıcı hale getirecektir.

Kaşların da belirginleştirilmesi gerekir. Yalnız tüm dikkati çekecek kadar değil! Doğal bir görünüm olmalı, siz de saç renginize uyumlu bir far rengini kaş fırçasıyla uygulayın. Kaşlarınızı alıyorsanız, bu işlemin düğün gününden birkaç gün önce yapılmalıdır. İstenmeyen kırmızılıklar kendiliğinden geçecektir.

Bu özel ve duygusal gününüzde gözyaşlarınız ile rimelinizde akacağından güzelliğinizin gölgelenmemesi için mutlaka suya dayanıklı (waterproof) rimel kullanın. Rimeliniz daha uzun ömürlü olacaktır. Çok açık tenliyseniz koyu kahverengi rimel kullanın. diğer ten renkleri için siyah rimel en doğru seçimdir. Rimelden önce kirpiklerinizi daha uzun ve gözlerinizi daha büyük göstermek için onları kirpik aparatıyla kıvırın.

Yanaklar; Sizi sağlıklı gösterecek bir allık rengi seçmelisiniz; açık tenliyseniz pembe, koyu tenliyseniz roze tonları olabilir. Allığınızı alın ve elmacık kemiklerinize uygularken, yanaklarınızdan elmacık kemiklerinize doğru olmalı. Daha canlı görünüm için, sadece elmacık kemiklerinize bir ton açık allık sürebilirsiniz. Allığı normalden biraz daha yoğun uygulayabilirsiniz.

Taze ve parıltılı bir görünüm için yanaklardan yukarı, saç diplerine doğru allık uygulanırsa bütünde homojen bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Dudaklar; Her zaman kullandığınızdan bir, iki ton açık bir ruj doğru tercih olacaktır. Pembe, roze, erik kurusu tonlar gelin makyajında en uygun olan renklerdir. Normalde kahve gibi renkte ruj kullanıyorsanız, bunun üzerine pembe veya erik kurusu ruju uygulayarak dudaklarınızı canlandırın.

Tabii ki daha sonra dudak kalemiyle dudaklarınızın şeklini belirlemelisiniz.

Tırnaklar; Tırnaklarınıza açık ve yumuşak tonda bir oje sürün. Üzerine uygulanacak parlatıcı da tırnaklarınızın görüntüsünü daha hoş gösterecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler