Ortama Uygun Makyaj Önerileri

Her kadın güzeldir ama bakımlı kadın daha güzel ve çekicidir. Bu anlamda genelde kadınlar güzelliklerinin belirleyici olması ve daha çekici görünebilmek için makyaja önem verirler. Tabii ki doğru yerde doğru makyaj uygulanmalı, kıyafetinize ve bulunduğunuz ortama kesinlikle uymalı.

Asla abartıya kaçmamalısınız, bilinçsiz fazla makyaj ile güzelliğinizi gölgelemeniz ayrıca komik görüntülere de sebep olabilir. Makyajın kadınlar için olmazsa olmaz olduğu düşüncesinden hareketle mutlaka her kadının bildiği ama bazen göz ardı edilebileceği ihtimali ile makyaj hakkındaki önerilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

makyaj

Spor salonunda bakımlı görünmek ve makyaj yapmayı istemek her kadın için en doğal davranışlardan biridir. Dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile spor yaparken bile çekici görünebilirsiniz.

Spor yaparken terleyeceğinizi göz önünde bulundurarak sade ve hafif makyaj yapmalısınız. Fondöten kullanmak spor yaparken uygun değildir. Terlediğinizde fondöten akıp, güzelliğinizi gölgeleyebilir. Suya dayanıklı rimel kullanarak bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz. Ruj ya da parlatıcı yerine dudak nemlendiricisi kullanarak parlak dudaklara sahip olabilirsiniz.

İşe Giderken

Ofis ortamında iş tecrübeleriniz ve yetenekleriniz kadar dış görünümünüz de önemlidir. Soluk ve cansız bir yüzle işe gitmek enerjinizin düşük ve çalışmaya isteksiz olduğunuzu düşündüreceğinden, sabah, bir saat erken kalkmadan da makyaj yapıp ofise gidebilirsiniz.

Cildinizin renginden bir ton açık veya bir ton koyu fondöten sürün. Pastel renklerde allığı elmacık ve yüzünüzdeki diğer kemiklere hafifçe uygulayın. Gözlerinize uygun renkte toz far uygulayın. Kirpiklerinizi kıvırıp bolca rimel sürün. Dudak çevrenizi kalemle çerçeveleyip rujunuzu sürün.

Gün içinde canlılığını koruması için yanınızda toz pudra bulundurarak makyajınızı tazeleyebilirsiniz.

Gece Dışarı Çıkarken

Gece gezmelerine çıkarken bulunduğunuz ortamdaki spot ışıkları göz önünde bulundurarak canlı ve iddialı renkleri kullanmalısınız. Suni ışıklar pastel renkleri solgunlaştırır ve yüzünüzde makyaj yokmuş gibi görünmesine neden olur.

Yüzünüzdeki kusurları kapatıcı bir ürünle gizlemelisiniz. Kıyafetiniz dekolte ise o bölgeye fondöten sürün. Göz diplerine siyah ya da kahverengi göz kalemi çekin. Gözlerinize açık ve koyu renkli iki far uygulayın. Kaşlarınızın hemen altına aydınlatıcı far sürün. Yüzünüzdeki elmacık ve diğer kemiklere dore renkli allık sürün. Dudaklarınıza parlak ve kalıcı ruj sürerek makyajınızı tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler