Ergenin Anne-Baba ile Olan Zıt İlişkisi

Kız ve erkek çocuklarında ebeveynleriyle olan çatışmaları 13 yaşlarında en üst düzeye erişmektedir. Anneler çocuklarıyla daha uzun bir süre beraber olduklarından ve onların işlerine daha çok karıştıklarından onlara karşı direniş daha çok olmaktadır.

Ergenlik çağındaki çocuk, karşı gelemediği ya da direnemediği zaman küskün, somurtkan bir davranış sergiler ve söz dinlememekle alacağı cezadan kendini çekmeye çalışır. Otoriteye karşı direnişler bu yaştakilerde pek çok davranış bozukluğuna sebep olur, yalnız bunlar çok önemli davranış bozukluğu değildir.

ergenlik

Olay yaratmak, insanları kızdırmak, yersiz ıslık çalmak, dikkatsizlik, kabalık, sabırsızlık, dalgınlık, aldırmazlık, inatçılık, kafa tutma, şüphecilik, karşı cinsten insanlardan kaçmak kötü davranışlar olarak sıralanabilir. Bu davranışlar çocuk suçluluğuna girebilecek olaylara ulaşmaz. Cinsel olgunluğa girildikten sonra kendiliğinden kaybolur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aslıhan dedi ki:

    bu sorunların bazıları ben de war ama yinede karşı cinsin bazılarından kaçmayıp yakınlaşırım hatta hemen hemen hepsinden diyebilirim

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler