Evliliği Sürdürebilmenin Sırrı Uyumlu İlişki

Evlilikte mutluluğun sırrı seks hayatınızın uyumunda gizlidir. Eşler seks konusunda birbirlerine açık oldukları sürece cinsel doyuma ulaşacak ve sorunlar ortadan kalkacaktır. İlişkilere emek verdikçe karşılığı da aynı oranda alınacaktır. Hayatı paylaşmak üzere evliliklerin başladığını düşünürsek uzmanlara bu konuda kulak vermeliyiz.

Eşlerin karşılıklı tatmin olduğu cinsel ilişki kendiliğinden olmaz. Emek verilmeli. Cinsellik; bireyin kişilik özellikleri gibi tamamen kişiseldir. Ve eşler cinsellikte özellikle birbirlerine karşı saygılı ve anlayışlı olmalıdır. Cinsellik evliliklerde her konudan etkilenebilir. Özellikle günümüzde maddi sıkıntılar ailesel çatışmalar cinsel arzuları zamanla azaltabilir. Cinsel hayatınızı her sorundan uzak ve özel tutmalısınız.

Özellikle eşler birbirlerinin inançlarına saygılı olmalı. Çünkü kişilerin cinsellikle ilgili kendilerince doğru ve yanlışları vardır. Buna rağmen gerçek hayatta, eşler arasında cinsel ilişkide doğru veya yanlış olmamalı. Buradaki fark kişisel inançların kabul edilir ya da edilemez olduğu yönündedir, bu anlamda karşılıklı anlayış ve saygı gösterilerek zamanla ortak noktalar bulunacabilir.

evlililk eşler

Cinselliği sıkıcı olmaktan çıkarmalısınız. Bu tamamen eşlerin aralarındaki bağ ve kurdukları diyalogla ilgilidir. Cinsellikte özellikle yenilikler hayatınıza renk katar. Yeniliklere ne kadar çaba gösterirseniz o kadar mutlu olduğunuzu farkedeceksiniz.

Mümkün olduğu kadar romantik film ve dizilerdeki cinselliklerden etkilenmemeye çalışın, bu sizi tatmin etmez. Eşlerin uyumu ve neyi ne kadar kabul edip etmeyeceğini yalnız kendileri bilebilir ve yaşanacak cinsel ilişki yalnız kendi tercihleri yönünde olmalıdır. Eşler birbirini tanıyıp anlamaya çalışmalı, sürekli birbirinize yardımcı olarak yenilikleri öğrenmelisiniz.

Asla cinselliği eşinize karşı silah olarak kullanmamalısınız. Kimi evliliklerde eşler diğer sorunlarını çözebilmek adına cinselliği kullanırlar, bu yöntem sorunlarınıza çözüm bulmaz aksine daha da büyümesine sebep olur… Cinsel hayatınız altüst olabilir.

Evliliğinizde her konuda ki sorunlarınız için eşinizle konuştuğunuz gibi cinsel ilişkinizin daha sağlıklı sürebilmesi için de eşinizle mutlaka konuşmalısınız. Konuşmaktan asla çekinmeyin hatta korkmayın. Hoşunuza giden gitmeyen, istedikleriniz – istemedikleriniz ve duygularınız… İyi sonuçlara ulaşabilmek için kesinlikle paylaşıp birbirinizi anlamaya çalışarak birlikte öğrenmelisiniz.

Sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmeniz dileğiyle….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler