Geçmişin Ağırlığında Ezilmeyin… An’ın Keyfini Çıkarın

Geçmişin ağırlığı öylesine ezicidir ki, hayatın tadını alıp götürür sizden. Yaşam enerjinizi yok eder, nefes almanızı engeller. Yaşanmışları yinelemenin getirisi yoktur halbuki, yaşanacak tüm güzellikleri örter farkına varamazsınız. İnsan kendi çabalarıyla ve ısrarla takılıp kalır geçmişe. Bırakın oldukları yerde kalsın yaşadıklarınız aşklarınız, onlar kendilerine yer bulmuşlar geçmişinizde, sürekli hatırda tutarak boğmayın kendinizi geçmişin izlerinde.

Önünüzde uzun ve pırıl pırıl bir gelecek var, şöyle bir silkinip açın gözlerinizi bakışlarınız canlansın, gücünüzü toplayıp yenilikleri yaşayın. Hayat sürekli yenilikler sunar size. Mutlaka hoşunuza gidecek zevk alabileceğiniz fırsatlar oluşur. Neden yararlanmayasınız.

Yeni iş, yeni arkadaşlar, yeni flörtler… İlk bakışta ürkütebilir sizi, belki bu yüzden geçmiş güvenli görünebilir ama hayır geri adım atmak yok. İleriye bakıp yürümelisiniz. Cesaretle açmalısınz kapıları, her cesur atılımda bir kat daha artar güven ve risk alma duygusu.

Hayat sürprizlerle doludur. Kendinize olan güveni yeniden güçlendirdikçe geleceğin yolculuğu korkutmaz artık, sürprizleri keyifle karşılamaya başlarsınız kısa sürede.

Yaşamın her anı süratle akıp geçiyor. Şu an’da ne yaşadıysanız bir dakika sonra geçmiş kutusunda yerini alır. Siz geçmişi arkanıza almadıkça, elinize geçen tüm güzellikler avuçlarınızdan kayıp gidecek… acıyla hatırlanmak üzere. Sizin ihtiyacınız olan acı ve kederle değil yeni umutlar ve beraberindeki hayallerle içinize doğan coşkuyla adım atmayı kabullenerek maceraya başlamaktır. Korkmayın mutlaka size keyif verecek, merak uyandırıp heyecanlandıracak bir şeyler görürsünüz. İsteyin, kendinizi şaşırtın.

Belki geçmişte o zaman için en büyük aşkı yaşadınız ama bitti. Belki aynı şekilde bir başkasını sevemezsiniz, onunla yaşadıklarınız ve hissettikleriniz o kişiyle özeldi. Eğer fırsat verirseniz başka biriyle çok daha özel duygularla özel an’larınız olabilir… Şimdiki yaşananların güzel taraflarını fark edersiniz, mutlu olmanın keyfini çıkarırsınız, gözlerinizin önünde akıp gitmesine izin veremezsiniz. Etrafınıza bir bakın doğaya bakın, renklere, bitkilere, hayvanlara, çeşitliliğe bakın ne kadar da hayranlık uyandırıcı olduğunu göreceksiniz. İnsanlar da öyle. O inanılmaz aşk geçmişe yerleşmişken hiç kımıldatmayın, her yeni aşk yeni kazanımlar getirir.

Şimdi tam zamanı geleceğin tadını alarak yaşamanın, kapattığınız kapılar bir bir açılacak elinizdeki anahtarla, geçmişe bir kilit vurarak.

Kendinize şans tanıyın, fırsatları en önemlisi aşkı yakalayın yeniden. Unutlmaz dedikleriniz artsın. Göreceksiniz her seferinde biraz daha güçleneceksiniz, risk almadan güçlenemezsiniz. Hayat sürprizlerle olduğu kadar risklerle doludur, siz gücünüzü korursanız her risk daha da kolaylaşır, karşınızda küçülür…

Yeni aşklara yelken açıyoruz, yıkın geçmişin duvarlarını derin nefes alın, içinizdeki coşku gözlerinize bakışlarınıza yansıyacak, gülün ve sevin kendinizi hayatınızı.

Hayatın farklı tatları sıralanmış karşınızda, tatmak size düşüyor.

En lezzetli tatlarla hayata yeniden başlayıp keyif almanız dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Spam Testi:

kadın sitesi kategoriler