Erkekler Güzel Kadınlardan Korkar mı?

Güzellik göreceli deniyor olsa bile, çoğunluk tarafından “güzel kadın” olarak nitelendirilen kadınlardan ve erkeklerin bu kadınlar ile ilgili duygularından söz ediyorum.
Kim bu güzel kadınlar…?
Ağzı, burnu orantılı.. fiziği düzgün… giydiğini yakıştıran… bunlar dış görüntüde yansıyanlar… Peki ya diğerleri…?
Bütün olarak değerlendirildiğinde, dönüp bakılası, oturmasını kalkmasını bilen, eğlenceli, komplekslerinden arınmış… yani güzel bir bütün oluşturan kadın…!

Her erkek yanındaki kadının güzel olmasını ister, hayal eder belki de.
Peki bununla baş edebilir mi…?
Erkekler güzel kadınları sever sevmesine de, korkarlar mı aynı zamanda onlardan acaba ?

 

güzel kadınlar

Güzel kadınlar, etrafları tarafından ilgi görürler, hatta bu duygu ile yetişirler. Etraflarındaki insanların onlara iltifat etmelerine, dönüp bakmalarına, konuşma isteklerine alışıklardır. Kimileri bunu sindirebilmiştir… kimileri halen bunun ile yaşamaya alışamamışlardır.
Egoları biraz daha yüksek güzel kadınlar, yanlarındaki erkeğe bunu mütemadiyen anımsatırlar.
Erkek ise, güzel kadınının beğeniliyor olmasından gurur duymasına karşın, kadının bunu ona hatırlatıyor olmasından rahatsızlık duyabilir.

Biz kadınlar gibi, erkeklerinde iç savaşları vardır. Onlar da daha iyi olmayı hedefler, gel gitler yaşar, duygularını sorgular ve zaman zaman yenildiklerini hissederler. Onlar da sevdikleri insan ile kendilerini kıyaslar ve üstün oldukları ve olmadıkları noktaları fark ederler.
Eğer bir erkek kadının daha nitelikli olduğunun farkında ise ve kadın bunu onu ezerek kullanıyorsa, erkek  uzun vadede bundan haz etmemeye başlayacaktır.
Hele hele bu kadın güzel bir kadınsa, vay erkeğin haline.
Güzel kadınlar tüm erkekler tarafından ilgi gördüklerinde, yanındaki erkek buna bozulabilir ve belki de sinirlenebilir…!
Aslında bunun derinlerdeki sebebi, kadını kaybetme korkusudur. Kadının kendinden daha iyi göründüğü fikri verir ona bu korkuyu.
Kendinden daha “yakışıklı” birine ilgi duyma ihtimali ürkütür erkeği.

Kadınlardan daha üstün olmaktan hoşlanan ve her fırsatta kadın erkek eşitliğine gülüp geçen erkek, güzel kadından korkar evet… !
Ona bağlanmaktan, onun etkisi altına girmekten, onun etkisinden çıkamamaktan ve… onun tarafından terk edilmekten…
Peki ona bu duyguyu hissettiren kadının ta kendisi değil midir…?

Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. cengizhan dedi ki:

  erkekler kadınlar korkmaz güzel kadınlara biraz daha fazla saygı gösterir. okadar. saygıla korkuyu karıştırmayın. demekki siz birilerinin sizden korkmasını istiyorsanız. o ayrı bir durum. by

 2. AHMET dedi ki:

  EVET ERKEKLER KORKAR GÜZEL KADINDAN DAHA ÇOOK AKILLI KADINDAN KORKARLAR…ÇÜNKÜ AYRINTILARDA HEP TAKILIR ERKEKLER ALGILAMADA GÜÇLÜK ÇEKERLER KADINLARA NAZARAN…AMA ELLERİNDE KIT KAYNAKLARI EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANIP;EN GÜZEL VE EN AKILLI KADINI DA ALDATARAK KENDİLERİNİ KANITLAMAYA ÇALIŞIRLAR BAZEN…BUNUDA ÇOOK BASİT VE ÇIRKIN Bİ KADINLA YAPARLAR ÇOĞU ZAMAN …AMA ÇOOOK BÜYÜK Bİ MARİFET YAPMIŞ GİBİDE MUTLU OLURLAR BUNDAN…BÖYLE ERKEK MÜSVEDDELERİ ŞU MEVSİMDE ÇOOK VAR….

 3. Burak dedi ki:

  Bana sorarsanız bu yazı tamamen palavradan ibaret.Meydanı boş bulunca sallamışsınız gitsin.Eski tarihte kadının tamamen köle muamelesi gördüğünü ne çabuk unuttunuz da,bu kadar havalara girmeye başladınız.İşte buydu zaten zamanında kadına eşitlik hakkıymış,söz sahipliği verilmesiymişin sonunda durumların yoldan çıkabileceği uyarıları.Hiç havalanmayın arkadaş,her kadın,mutlaka bir erkeğin himayesinde yaşamak ister.Çünkü yaradılışında var.Söz sahibi ben olayım deyip çenenizle erkeği küstürüyorsunuz,ondan sonra da “aaaa;bu nasıl erkek bee,sünepe gibi adam,beni nasıl koruyacak” diyorsunuz.Bu da bilimsel araştırmadır haaaa!!!

 4. filiz dedi ki:

  erkekler kesinlikle güzel bayanlardan hele hele başarılı kadınl ardan korkarlar.Bitmeyen kıskançlık triplerinden kurtulamazlar ancak kendini yetiştirmiş takıntısı ve kompleksi olmayanlar da mevcut.En güzeli bir bayanın kendine seçeceği eş adayının kendinden daha üstün olarak kadınına sahip çıkmasıdır.Erkek dinen de üstün olmalıdır tüm yönlerden(eğitim,boy uzunluğu,dini bilgi,sosyo ekonomik düzey)eşitlik diyorsanız bu imkansız her insan birbirinden farklıdır.Bireysel farklılıklar diye bişey olmazdı hepimiz robot gibi olurduk

 5. murat dedi ki:

  erkekler kadınlardan korkmaz erkek kadın güzelse sadece kıskanır onu sevdiği için.

 6. ilkay dedi ki:

  kim ne derse desin, evet erkekler guzel ve bakimli, basarili, cevresinden ilgi ve iltifat alan kadini kiskaniyor, yani kisacasi agir geliyor kadin kendisine; sindirim meselesi bu. Peki neden tek basimiza uzak yakin calisip ise giderken, “aman canim sen otur cocuklarimiza bak, her aksam beni kapida karsilarsin” curetkarligini yurekten soyleyip, aile fertlerinin butun ihtiyaclarini karsilayabilme cesaretini gosterip, bu sekilde kadinina sahip cikmiyor ve neden yaninda koluna takarken gururla gezmesini biliyor, eeee o halde herkes kendisini sorgulasin ve hep kadinlara yuklenilmesin. Rica ediyorum bizimm milletimizin erkekleri birakin artik bu MACO lugu birakin da hep birlikte daha guzel devam edelim yasamaya. Haksiz miyimm???

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler