İlişkiniz bir sonraki evreye hazır mı ?

İlişkide olduğunuz insan ile, beraberliğiniz hakkında konuşabiliyor olmak en önemli gerekliliklerden. Beraberliği bir üst seviyeye taşımanın en sağlıklı yolu, düşüncelerinizi ve hayallerinizi karşınızdakine doğru aktarabiliyor olmak. İlişkide birbirine açık olmak, ileri evrelerde yaşanabilecek sorunlardan bazılarını baştan elemek anlamına geliyor.

Elbette ilişkinin başlarında bunu söylemek zor olsa bile, yapı, konum ve yaş olarak nasıl bir ilişki arıyor olduğunuzu, partnerinize en başından itibaren belirtiyor olmanız en sağlıklısıdır. Kısa dönem ilişkileri tercih eden bir erkeğin karşısına geçip, “ama ben seninle evlenmeyi planlıyordum” derseniz, sonuç hüsran olabilir.
Aynı şekilde, sizin de partnerinizin ilişkiden beklediklerini bilmeniz gerekli tabii.
İletişim kurmada, dinlemek ve kendini dinletmek birbirine çok kordine giden iki kavram. İletişiminizin en üst seviyede olması, ileriki zamanlarda işinize çok yarayacaktır.

İlişkiyi bir üst seviyeye taşırken, partnerinizinde fikirlerini mutlaka almalısınız. Bazen konuşulmamış küçücük bir detay, bütün büyüyü bozabiliyor.
Evlilik önemli bir karardır…! Bu kararı alırken, yalnız olmadığınızı, onunda belli istekleri olabileceğini ve ayrıca bir ailesi olduğunu unutmamalısınız.
…..
Diyelim ki, sevgiliniz evlenmek istiyor, ama siz henüz buna hazır hissetmiyorsunuz. İlişkinizi bitirmekte istemiyorsunuz…
Partnerinizin kalbini kırmadan bunu ona nasıl söylersiniz…?

Çiftler ne yazık ki her zaman aynı şeyleri hissetmeyebiliyorlar. Biri ilişkiyi daha ciddiye alıken, diğeri katetmeleri gereken daha çok yol olduğunu düşünebilir. Bu da bir tarafın kalbinin kırılmasına yol açar.  www.kadinlarportali.com
Eğer sevgiliniz ilişkinizi bir üst evreye çıkartmanın zamanının geldiğini düşünüyorsa ve hatta size evlenme teklif ettiyse ama siz erken olduğunu düşünüyorsanız, yapabileceğiniz en büyük hata… ona “evet” demek olur …!
Bu hem onu kandırmak, hem kendinizi hiç inanmadığınız bir yola sokmak demek. Üstelik sonradan geri alınması zor hatta imkansız adımlar atmış olabilirsiniz.  Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler