Yeni Babalara Tavsiyeler

Tüm gebelik ve doğum boyunca herkesin dikkati anne adayına yönelmiştir. Bu durum baba adayları üzerinde olumsuz etkilere yaratabilir. Pek çok erkek doğum yapma şansı olmadığı için çok memnun olmasına rağmen anne adayına yönelen bu ilgiden az da olsa kıskançlık duyar. İşte baba ve baba adaylarına birkaç küçük öneri

* Unutmayın bebekler kolay kolay kırılmaz. Bebeğinizi kucağınıza almaktan ve onunla oynamaktan korkmayın. Bu konuda bilgisiz iseniz etrafınızdaki tecrübeli babalardan yardım alın.

* Eşinizin ilgisi sadece bebeğe yönelmiş ise ve siz bundan üzüntü duyuyor iseniz eşinizle konuşun. Ancak unutmayın ki bebeğinizin eşinize sizden daha fazla ihtiyacı var.

* Yeni annelerin ruh hali dalgalanmalar gösterir. Ona destek olun ve konuşmak istediği zaman kulak verin. Doğum sonrası depresyon ile ilgili bilgilenin ve eşinizde belirtilerin olup olmadığını kontrol edin.

* Emzirmesi için onu destekleyin.

* Evdeki diğer çocuklarla ilgilenin. Ev işlerinde eşinizi yanlız bırakmayın.

* Yeni babalarda da doğum sonrası melankoli olabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel yardım istemekten çekinmeyin.

* Unutmayın. Sizin yapamayacağınız sadece emzirmektir. Bunun dışında bebeğinizin altını değiştirebilir, gazını çıkartabilir, ağladığında bebeğinizle ilgilenebilirsiniz.

* Lohusanın normal bir kadına göre daha fazla dinlenmeye ve uyumaya ihtiyacı vardır. Eşinizden bunu esirgemeyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler