Erkekler Neden Aldatır ve Aldatılır

Bir erkek neden aldatır ve aldatılır?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki erkeklerin kadınlara göre daha seks düşündüğünü ve daha aktifler. Farklı bir seks pozisyonu ile karşılaşmalarında heyecan için “hayır” diyememektedirler. Çılgınca aşık olduğu zamanlarda ve ya uzun yıllar sürmüş ilişkiler içerisinde aldatmak için daha da yatkınlaşabilirler. Herhangi bir bağlılık sözleri yok ise, ilişki daha çabuk sarsılıp, yıkılabilir. Kimi erkekler ise gerçekten bağlılık korkusundan aldatır. Bağlı kalmak onları korkutur ve buda aldatmalarına sebep olabilir. Bağlılıktan korkup, karılarını aldattığı sevgilisiyle kesinlikle duygusal bir şey yaşamazlar. Sevgilisi ona güvenmez ve bu yüzden de vicdan azabı çekebilir ve ya partnerinin öfkesiyle karşı karşıya kalabilir. Erkeklerin yaşları atıkça kaybetmekten korkması daha da artar. Onlara kendisini yaşlı hissettirmeyen şeylerle ve ya genç, güzel kadınlara ilgileri başlar.

Biyolojistler’ e göre erkekler doğaları gereğince aldatmak için meyilli kişilerdir. Bayanlar yaşamlarında tek eşlilikten yana oldukları halde, erkek genetik bakımdan birden fazla eşe yatkın. Aldatma sürekli evliliğin iyi gitmemesi sebebiyle gerçekleşmez ama kavgalı evlilikte tehlike daha fazladır. Birçok bayanın en çok yaptığı hata sevgilisinin kendisin den çekici olmasıdır. Aslına bakılırsa bu durum sıklıkla rastlanan durumlardan olmaz. Değişiklik, yenilik ve ya erkeklerin daha fazla motivasyona gerek duyduğu zaman meydana gelebilir. Böyle durumda ise aldatmalar tekrar etmeyebilir.

Aldatmayı kim yaparsa yapsın, bitmişse bile aldatılma kırıcı olur. Erkek iki bayanı idare edemezse, başlamış olduğu sorunlu hale dönebilir. Yalnız kalmak ve ya alkolün fazla alınması halinde aldatmak için daha yatkın olunan durumlar olduğu için kendinizi bu durumlardan koruyun.

Partnerinizin yolunda sapma fark ederseniz, ilişkinizi korumak için asımlar atın. Sizle daha çok vakit geçirmesi için seks ve ya duygusallık açısından yapmanız gerekenleri araştırın. Eşinizden şüpheniz var ise sizle yada yalnız olarak dışarıya çıkması için müsaade etmeyin. Sinirli ve ya somurtkan olarak karşısında oturmayın, ilişkinizin devamını istiyorsanız birbirinize fırsatlar vermelisiniz. Onu gerçekten sevmenizin sebebini anlatın.

Aldatan ne yapmalı?

Eşinizi veya sevgilinizi aldattığınız için pişmanlık duyuyorsunuz. Ne yapmalı? Sevgiliden ayrılın, kolay olmayacağı belli. Sizi etkilemekte olan kişiyle ilişkiyi bitirmek, onu ve de heyecan yaşadığınız seks hayatınızı kaybetmek size acı çektirecek. Evliliğiniz bir daha kesinlikle düzelmeyebilir fakat eşinizin ayrılmadan önce size olan güvenini kazanabilirsiniz.

Kalbi kırık karınızdan bol, bol özürler dileyin. Eşinizi yıkıp geçtiniz, size güveni kalmadı, eşinize kendini değersizmiş gibi hissettirdiniz. Onun hissettiklerini anlamak için çaba gösterin ve bu yaptıklarınız yüzünden çok fazla üzgün olduğunuza onu inandırın.

Ne için bunu yaptığınızın açıklamasını yapın. Aldatmaya sebep, çocukluğunuzdan kalan bir problem, yaşlanmaktan korkmak, iletişimde kopukluk mu? İlk defa ve son defa yaşananı açıklayarak, bir daha asla yenilemeyeceğinizi anlatır. Eşinizin güvenini kazanmak için elinizden geleni yapın. Artık tamamiyle dürüstlük zamanıdır.
Yalansız, dürüst olmalı ve de eşinize zaman tanımalısınız. Zaman içerisinde eşinizi tekrar kazanabilirsiniz.

Aldatılan ne yapmalı?

Asla unutamayacaksınız fakat affedebilirsiniz. İhanet sizi yaraladığında ayakta durmak zor olur, ama ne olursa olsun evliliği korumayı istiyorsanız, eşinizi bağışlamaya çalışın. Özür dilemesinin ardından ne olup bittiğini ya da nelerin değiştiğini anlamak için çabalayın. İhanet ettiği için eşinizi bağışlamaya çalışıp, ona doğru adım atın.

Dostlarınız ile aileden yardım almalısınız. Sizin incinmenize neden olan ve de geri gelen insanla yeniden başlayabilmek vakit alır. Dostlarınızla, aile fertlerinizin arkanızda olması ve bunu bilmek oldukça mühimdir.

Kendisine aşkınızı anlatmalısınız. Eşinizin onunla gitmesine engel olun, müsaade etmeyin ve o kişiden ayrılmasının zorunlu olduğunu, aksi halde bir daha kesinlikle beraber olmayacağınızı anlatın.

Kırık kalbinize ve sinirinize rağmen eşinizi her şeye rağmen gerçekten sevdiğinizi anlatmalısınız. Evliliğinizin daha da güzelleşmesi açısından balayınızdan bahsedin. Yaptığı hatayı devamlı yüzüne vurmamalısınız. Eşinizle tekrar beraber olmak isteğiniz var ise suçlama ve de sinirle bezenmiş bir gelecek olmaz. Bununla birlikte devamlı detayla ilgili soru sormamalısınız, ne kadarda salak olduğunu söylememelisiniz. İlişkide ikiniz içinde mutluluğu geri kazanma ve de yeniden aşkı bulmak için şans tanımalısınız. Fakat bunu yapamayacaksanız onunla yolların ayrılmasının zamanıdır artık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. büşra dedi ki:

    erkeklerın neden aldatdına daır pek bır fıkrım yok yalnızca erkelerın doyumsuz ve ne ısdedını bılmıyen haytındakı bayana onem ve deger vermeyen erekler gunumuzde daha genıs kapsamlı yer almakdadadır..erkeklerın aldatılma sebebıne geldımızde secenek cokdur: bır bayan ılgı gordugu kadar mutludur mutlu oldugu kadar sevıyordur ve sevdıgı ınsandan,kırıcı rencıde edıcı şiddet,kucuk gorme gıbı bır takım seyler yasadında kendını onemsız hısseder ve bır zamn sonra o bayanın karsına kendısıne onem ve ılgı gosteren bayanın kendısını ıyı hıssetıren ve oz guvenını yerıne getıren bır sahıs cıkdında doğal olarak bayan ılgı dolu olan erkege yonelır buda gayet yasanılan seylere rağmen normaldır..

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler