Genetiği Değiştirilmiş İsrail Ürünlerini Zararlı Olduğunu Bile Bile Neden Hala Kullanıyoruz?

kadinlarportali.com üyelerinden Leyla Hanım’ın sorusunu yayımlıyoruz. Bakalım kadinlarportali.com üyeleri ne cevap verecek?

Arkadaşlar kafama takılan bir şey var kullandığımız bir çok deterjanı ve gıdayı İsrail’den ithal ediyoruz. İsrail’in Türk ve Müslüman karşıtı bir ülke olarak bize gönderilen ürünlerde zararlı kimyasallar genetiği değiştirilmiş ve belki de içten içe bizi yok edecek ürünleri gönderdiğini düşünüyorum. Aslında bir çoğu da ortada halk olarak da ama bu ürünler çok kaliteli deyip bile bile kullanmaya devam ediyoruz. Neye göre kaliteli onu da bilmiyoruz sizce neden bu zararı kendimize vermeye devam ediyoruz?

İşte kadinlarportali.com üyelerinin cevapları:

Ben kimyasal olmayan ürünlerden alıyorum ve kullanıyorum dikkat ediyorum ailemin sağlığına ve kendi sağlığıma


Bunu yapamazlar sonuçta ticaret bu ve o kadar kalite kontrol dan geçiyordur eminim ama yapsalar çoktan yaparlardı zaten çoğu ürünleri İsrail’den alıyoruz


Torku tohum üretmeye başladı yakında israile muhtaç olmayacağız inşallah

  • Türkiyede tohum üreten pek çok firma var. GDO lu tohumların ithali yasal olduğu sürece yerli tohum rağbet görmeyecektir.

Ariel tamamen kimyasal astım hastasıyım ariel kokusunu aldığım an kimyasal koktuğunu hissediyorum ve ciğerlerime işliyor kokusu herkes işine geldiği gibi alıyor ürünleri Türkiye’ye

  • Ariyel i görünce katil ariyel seron aklıma geliyor hiç kullanmadım
  • Evlerimizekadar girdi ismide zaten ondan alınma haklısınız

Genetiği degiştirilmiş tohumlar kısırlığa neden oluyor ülkemizde de kısırlık çok arttı bundan olamaz mı

  • Sadece kısırlıkla kalmıyor şu anki tolum yapısına bakarsak daha nelerimizi kaybettiğimizi rahatlıkla görebiliriz

Yerli malı yurdum malı olması lazım o zaman bizde üretim de ve kalitede baya geriyiz


Çünkü biz üretemiyoruz. Onlar ne verse onu almak zorundayız !


Ürünleri İsrail’den almıyoruz birçok ülkeden alıyoruz ama pek çoğu başka ülkelerde faaliyet gösteren Yahudi markası


Nestle ürünleri sağlıklı mı güvenilir mi acaba bunu denetliyorlar mı?


Çok haklısınız aslında yurt dışından hiçbir şey almamak lazım Tüm ülkeler Türk ırkını yok etmeye çalışıyor.


Danone meyveli yoğurtlarda zeka geriligine sebeb olan bi madde teapit edildi zaten


Dunyada cinden sonra sahte urunun yapilip satildigi ikinci ulke odugumuzu dun haberde duydum moralim bozuldu.


Laboratuvarında inceler, yapılan anlaşmaya aykırı bir durum söz konusu ise ürün geri iyade edilir. Ticaret yapıp ülkesine döviz sağlamaya çalışan hiç bir ülke böyle bir riski göz önüne alamaz.
Ticarette din dil ırk olamaz. Sırf kendi safını güçlendirmeye çalışan aymaz birinin insanlar üzerinde oluşturduğu etkidir bu.


İsrail i protesto etmek için kendi çapımda karar aldım arıel matık kullanmıcam dedım..bı süre diğer deterjanları kullandım.. ama hiçbirisi arıel gibi temız yıkamıyordu..en sonunda gerı arıel e mahkum oldum..eğer bışeyler yapacaksak bunu teknolojı alanında yapmalıyız yanı onlardan daha iyisini üreterek!


bu gün israil dünyada organık tohumları depolamakla meşgul..surıyeden tırlarla genetığıyle oynanmamış tohumları depoluyor..bizim gibi gerı kalmış devletler ise ısralıln kısırlaştırılmış tohumlarıyla üretım yapmaya uğraşıyoruz..kı o da bı sonrakı yıla aktarılamıyor ve bı ekıldığı topragı da kısırlaştırıyor..bı daha o toprakta hıçbışey üretılemıyor..


bu konuda devlet polıtıkası dıye bı şey yok tam tersıne üreticisine düşman bı devlet var..canlı örneğiyım..2005 yılında canlı hayvan işine girdim..tam ürettiklerımı satacakken bı ithal kararı alındı feleğimi şaşırttı devlet.. ha bugün ıthal duracak !!! ha yarın duracak derken iflas bayrağını çektırene kadar uğraştı ..ve benım gıbı o dönem herkes zarar ettı..hıçbı koruma tedbırı almadan yapıldı..


ıslah edılmış tohum adı altında 60 _70 lı yıllarda ithal tohum ülkemize geldiğinden beridir her tür daha hıç görmedığımız dinazora benzer böceklerde geldı ve bunlarla mücadele adı altında sayamayacağım kadar çok tarım ilaçları da ülkemeıze geldı..sadece dolum tesıslerı ülkemızdedır bunların ..hazır gelır ve paketlenır.. ve çiftçılere dağıtılır


ithal tohum ve ilaçların kullanımıyla kanser vakalarının artışı doğru orantılıdır..ben kendı köyumde tanığım buna nohut ekılır tarlalara..bu nohut tarladan çıkıp toprağa düşene kadar başına gelmedık kalmaz..10 dan fazla böcek ılacıyla ılaçlanır toprağa ekıldığı gün yıne ilaçlanmaya başlar yanı soframıza gelene kadar bu devam eder..ne tadı kalır ne de tuxzu..

malesef tarım polıtıkamız yok..herşeyı üretecek verımlı topraklara sahıbız ama bakın ithal cennetıyız..dışarıya dövız akıtıyoruz..israil ve dığer batılı ülkeler kendı üreticisini korumak için bı dolu tedbırler alır kota koyar vs.. bızımkıler ise yerlı üretımı bıtırmek için adeta extra çaba sarfedıyorlar..


Arkadasim haklisin bulunuyo ve tesbit ediliyo ama baklavanin ustunde bezelye , pulbiber diye kiremit tozu ve sayamiycam bir suru sey peki neden sunuda sorgulamiyoz turk olam bir esnaf neden once benim halkim demiyor hep merdiven altini uyguluyo biz iyisin uretmeliyiz ki alabilmeliyiz ve sonra onlar dusunmeli neden yerli mali kullanmiyoz diye sen deki once halkim de bak ne oluyo bizde sonuna kadar arkasinda duralim ama hep bana hep bana bir yerde patlar


Ürünler kullanımına göre her alanda iyi. Sadece israilden almıyoruz bir çok ülkeden alıyoruz ve geneli yahudi ürünü. Bütün piyasayı ele geçirmişler ve bu yeni değil çok eski yıllara dayanıyor.Ürünler kötümü değil elbet ben markaya değil işleve önem veriyorum . E basiti bir firma var ve bütün ürünleri piyasada bolca var. Unilever herkes bu firmanın ürününü kullanıyor reklamlarda gördüğünüz bir çok reklam bu firmaya ait. Daha iyisi varda bizmi almıyoruz varsa iyisi alıyoruz zaten..


Ne yazık ki senelerdir tohumlar israilden alınıyor..tarla sahipleri ektikleri tohumlardan daha çok ürün alıyor..zararlı olduğu ne yazık ki yeni öğrenildi..genetiği ile oynanmamış ürün nerdeyse kalmadı.. israil değil de müslüman bir ülke bile olsa o tohumlar yine alınırdı..sağlığa çok önem verilseydi çin den ucuza mal alınmazdı.ünlü firmalarda bile çin den ithal edilip bizde satılan ayakkabılar da kansorejen maddeler bulundu..adam gibi denetim yapılmadıkça yediğimiz ,giydiğimiz herşey de sağlığı tehdit eden kimyasallar olacak..


Yerli tohum ekmek çiftçiye yasak. Hatta cezası olduğu söyleniyor. Yani sen ithal tohum kullanmak zorundasın diyor sayın devletimiz. Acaba bu işte kimlerin nasıl çıkarları var bunu bilmek lazım.


Siz de yorum bölümüne yazın ….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler