Göz Alıcı Saçlara Sahip Olabilirsiniz

Kadınlar için çok önemlidir dış görünümleri. Elbette dış görünüm denildiğinde ilk göze çarpan olduğu gibi ilk akla gelen de saçlardır.

Saçların canlılığını ve parlaklığını yitirmemesi için önce doğru beslenme alışkanlığı edinilmeli. Dıştan uygulanan bakımlara ne kadar özen gösterseniz de saçlarınızda renk değişikliği istendiğinde dip boyası sorunu ile karşı karşıya kalırsınız.

İnce telli ve düz saçlı kişiler için saçlarını belirgin çizgilerle ayırmamalı ve çok sıkı at kuyruğu şeklinde bağlanmamalıdır. Bu şekilde saç dipleriniz tamamen açığa çıkacaktır.

saç modelleri

Eğer saç diplerinizde boya gerekiyorsa yoğunluk veren saç spreyleri sayesinde saçlarınıza dolgunluk kazandırabilirsiniz.

Yağlı saçlar için acil durumlarda talk pudrası size yardımcı olacaktır. Yalnız pudrayı sprey şişesine boşaltarak saç diplerinize sıkabilirsiniz. Sephora’da Klorane markalı hazır sprey pudralar acil durumlarda pratik çözüm olarak elinizin altında bulunabilir.

Bazı firmalar ise saç diplerine uygulanabilen boyalar üretmektedir. Boyayı fırça yardımı ile saç diplerinize sürüp 10 dakika bekleme süresi sonunda yıkayabilirsiniz.

Bir diğer seçenek olarak saç maskaraları da kullanılabilir, yalnız sağlık açısından önerilmiyor.

Ayrıca saç diplerine uygulanan bakım kremlerini yıkamamayı da deneyebilirsiniz. Bu şekilde krem kuruduğunda saç diplerinde renk farklılığı kapanabilir. Yalnız bu yöntemde saç derisinde kızarıklık ile birlikte saçlarınızın dökülmesi de kaçınılmazdır. Denemek cesaret isteyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sema dedi ki:

    benim saclarim cok kirik ve matt duruyo bu durumda ne yapmaliyim?

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler