Saç kırılması

Kadının güzelliğine güzellik katan saçlar, doğru saç bakım yöntemleri uygulandığı takdirde bir anlam ifade eder. Mat renkli, kırıklarla dolu, cansız, cılız saçlarınız ne kadar uzun olursa olsun ne kadar farklı modellerde kestirirseniz kestirin yinede güzel görünmenize fayda sağlamayacaktır. Özellikle kırık saçlar, saçınızın bütün güzelliğini yok etmeye yeter. www.kadinlarportali.com olarak, sizlere saç kırıklarının nedenleri, kırık saçların onarımı gibi konularda birkaç fikir vermek istedik.

Saçlarınızın üst tabakası aşınmaya başladığı zaman, saç kırıkları dediğimiz sorun ortaya çıkmaya başlar. Saç kırıklarının geri dönüşümü ya da onarımı artık söz konusu değildir. Bu sebeple saç kırıklarından kurtulmanızın en iyi yolu saçın kırıldığı yerden kesilmesidir. Zira saç kırıklarını kestirmezseniz, saç kırığı olduğu yerden yukarıya doğru kırılmaya devam eder buda saçınızın daha büyük bir kısmını kestirmenizi gerektirecektir. Saç kırıklarınızı kesinlikle elinizle koparmayın, sadece makas veya jilet yardımıyla saç kırıklarını temizlemelisiniz.

Saç kırıklarınızı kestirirken, uzun bir süre saç kırığı yaşmanızı engelleyecek çok önemli bir püf nokta vermek istiyorum. Profesyonel kuaförlerde sıcak makas isimli bir makasla saç kesimi yapılıyor. Bu sıcak makasla yapılan saç kesimleri çok uzun süre hiçbir şekilde saç kırılması yaşamadan, sağlıklı olarak uzayabiliyor. Bu sebeple mümkünse saçlarınızdaki kırıkları kestirirken sıcak makasla kestirin.

Saçlarınızın kırılmasını önlemek için yapabileceğiniz birkaç püf noktaya değinmek gerekirse;

Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka durulanması gereken ve ya durulama gerektirmeyen, saç tipinize uygun bir saç bakım kremi uygulayın ve ardından tarayın.
Saçlarınıza kullanacağınız tarağın geniş dişli taraklardan olmasına dikkat edin.
Fön makinesini saçlarınıza uzaktan tutarak kullanın.
Yattığınız yastığın ipek ya da saten kılıflı olmasını tercih edin. Zira bu tür yastık kılıfları saçlarının dolaşmasını, düğümlenmesini engelleyerek saç kırılmasını da engellemiş olur.
Saç boyaları ne kadar kaliteli olursa olsun, sonuçta içinde kimyasal barındırdığını unutmayın ve bu sebeple her boya işlemi arasında en azından 2 ay süre koyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İMREN ÖZMERAL dedi ki:

    selam benım saclarımda cok asırı bı kırılma oluyo, çünkü yakın zamanda saçlarımı actırıp karamel rengine boyadım… düz ve ince telli olan saçlarım bu işleme dayanamadı ve sürekli olarak kırıldığından dolayı saçlarımı kendi doğal rengine geri boyadım umaraım hakikaten saclara iyi geliyodur cunku bu aksam tekrar kestiricem uzun saclarımı her ay kestire kestire belimin ortasında kaldı umarım bu son kestirişim olur:) daha iyi bi alternatif varsa lütfen paylaşın:)not: durulanan krem ve saç serumuda üstüne kullanıom daha aktif bi ürün varsa bitkisel lütfen paylaşın kimyasallardan gına geldi:(

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler