Hamilelik Başlıyor : 1. ve 2. Hafta

Bu dönem sizin için heyecan verici bir dönemdir içinizde bir bebeğin ge­lişmesi inanılmaz bir deneyimdir! Bu site hamileliği anlamanıza ve ondan zevk almanıza yardımcı olacak. Vücudunuzda neler olduğunu ve bebeğinizin nasıl bü­yüyüp değiştiğini öğreneceksiniz.

Hamileliğinizde yalnız değilsiniz. Mil­yonlarca kadın her yıl hamileliklerini ba­şarıyla tamamlıyorlar. Gerçekte, ABD’de her gün doğan bebeklerin ortalama sayısı 11.120’dir. Yalnız ABD’de her yıl 4 mil­yondan fazla bebek dünyaya geliyor!

Bu kitabın odak noktalarından biri ha­reketlerinizin ve etkinliklerinizin sizin ve bebeğinizin sağlığını nasıl etkilediğini öğrenmenize yardım etmektir. Eğer be­lirli bir zamanda yapılan belirli bir testin, röntgen filmi gibi, gelişen cenini etkile­yeceğini biliyorsanız, başka bir şekilde karar alabilirsiniz eğer belli ilaçlardan al­manın bebeğinize zarar vereceğini ve uzun süreli etkilere neden olabileceğini anlarsanız, o ilacı kullanmama karan ala­bilirsiniz. Yetersiz bir beslenme şeklinin mide ekşimesi veya mide bulantısı ve be­beğinizde büyüme geriliği yapacağını bi­lirseniz sağlıklı bir biçimde beslenmeyi seçebilirsiniz. Eğer hareketlerinizin ha­mileliğinizi ne kadar çok etkilediğini bilirseniz daha akıllıca hareket edebilir, kendinizi endişeden uzak tutar ve hami­lelikten biraz daha fazla keyif alırsınız.

Bu kitaptaki materyal hamileliğin haf­talık bölümlerine göre hazırlanmıştır. Resimler, sizin ve bebeğinizin nasıl de­ğiştiğinizi ve her hafta bebeğinizin nasıl büyüdüğünü açıkça görmenize yardımcı olacaktır.
Her hafta için genel konular, bebeğini­zin ne kadar büyüdüğü, sizin ne kadar kilo aldığınız ve hareketlerinizin bebeği­nizi nasıl etkilediği gibi belli bilgileri kapsar.

Bu kitaptaki bilgilerin, doktorunuzla yaptığınız görüşmenin yerini alacağı gi­bi bir anlamı yoktur! Doktorunuzla bü­tün endişelerinizi konuştuğunuzdan emin olun. Diyaloga başlangıç noktası olarak bu materyali kullanın. Kitap, en­dişelerinizi veya merak ettiklerinizi keli­melere dökmenizi sağlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler