Kırılmış Saçlara Doğal Bakım Maskeleri

Özellikle yaz aylarında deniz, havuz ve çok fazla güneşe maruz kalmış yıpranmış kuru ve kırılmış saçları canlı ve kırıklarından korumanın en iyi yöntemi zeytin yağı bakımıdır. Zeytin yağı bakımı saçı canlandırarak parlaklık kazandırır.
Zeytin Yağı Bakımı;
2 çorba kaşığı zeytin yağını ısıtın ve tüm saç diplerinizden başlayarak ucuna kadar yavaş yavaş tüm saçınıza uygulayın bu uygulamadan sonra bir havluyu sıcak su ile ıslatın ve sonra iyice sıkıp saçınıza sarın. Havlu soğudukça bu işlemi tekrarlayın. Böylece saç dipleri zeytin yağını iyice emmesi sağlanacaktır. Daha sonra saçınızı iyice durulayın. Bu şekilde ki saçlarınıza uyguladığınız zeytin yağı maskesi özellikle çabuk kırılan kuru ve yıpranmış saçlar için kullanılan bir yöntemdir.
Kırılmış Saçlara Doğal Bakım MaskeleriHint Yağı Bakımı;
Yarım fincan hint yağını ısıtın ve ısıttığınız hint yağını saç diplerinizden başlayarak ovalayarak saç uçlarına kadar uygulayın. Daha sonrasın da saçınızı ince telli bir tarak ile yavaşça tarayın böylece hint yağının tüm saçınıza uygulanması sağlanacaktır. Sıcak su ile ısıttığınız bir havluyu iyice sıktıktan sonra saçlarınıza sarın ve havlu soğudukça tekrar havluyu sıcak su ile ıslatıp saçınızı sarın böylece saçlarınızın dibi hint yağını emmesi sağlanacaktır. Havluyu yarım saat başınız da beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Bu şekilde ki hint yağı saç bakım maskesi çok çabuk kırılan fazla ince kuru ve yıpranmış saçlar için kullanılır.

Donuk ve Cansız saçlar için; 5 damla limon suyunu bir adet yumurta ile iyice çırpın ve oluşan karışımı saçınıza uygulayarak yedirin. başınıza şeffaf bone takarak 2 saat beklettikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın bu şekilde uygulayacağınız saç maskesi saçlarınızın canlı olmasını sağlayacaktır.
Aşırı Yıpranmış Saçlar İçin; 3 çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı zeytin yağı malzemeleri karıştırdıktan sonra şampuanlamış ıslak saçınıza uygulayın. 10-12 dakika bekletip durulayın . böylece aşırı yıpranmış saçlarınıza muhteşem bir bitkisel bakım yapmış olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Feryal dedi ki:

    Yıpranan veya yanan ya da Kırıklar için ben tek ürün kullanarak çözüm bulamadım. Set olarak aldığım …. Şampuanı, şu an kesin olarak kırıklardan kurtuldum. Daha önce çok şey denedım ama olmadı. Mutlaka denemenizi isterim. Paranıza yazık olmadan deneyin derim, ben çok çok memnunum.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler