Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon hem bayanların hem erkeklerin mevcut tüy sorunlarından kurtulmak için başvurdukları kalıcı yöntemdir. Lazer epilasyon ile ilgili genel bilgileri aktarmadan önce tecrübeye dayanan bilgilerin daha faydalı olacağını düşünerek lazer epilasyon uygulaması yaptırmış biri olarak mutlaka dikkat etmeniz gereken bir kaç konuya değinmek istiyorum.  Zira yanlış bazı yöntemler yüzünden iki farklı lazer epilasyon merkezine gitmiş ve birinden asla verim alamamakla birlikte hafif yanık vakaları atlatarak başka bir merkeze yönelmiş ve yüzde yüz başarı ile lazer epilasyon seanslarımı tamamlamış ve lazer epilasyonun kalıcı sonucuna ulaşmış biri olarak Lazer epilayondan kalıcı başarı elde elde etmek istiyorsanız:

1) Mutlaka konusunda uzman olan hekimlere başvurun.

2) Mutlaka cilt tipinize, cilt renginize ve tüy yapınıza uygun olan lazer epilasyon cihazlarının kullanıldığına emin olun.Yani esmer tenli bir kişiye uygulanan Lazer epilasyon cihazı ile beyaz tenli kişiye uygulanan cihazın farklı olması gerekir.Tüy yapınıza yani kalınlığına,sıklığına göre lazer epilasyon cihazının derecesinin uzman tarafından bilinçli şekilde yapılması sizi muhtemel yanık vakalarından koruyacaktır.

3) Mutlaka seans aralıklarına dikkat edin.İki seans arasında en fazla 40 gün koyun.Zira seanslar arasındaki sürede tüy köklerinin güçlenmesi gecen süreye göre artıyor dolayısıyla seans aralarında ortalama 40 günü geçirirseniz tüy kökleriniz güçlenip seans sayılarının uzamasına lazer epilasyonun daha geç cevap vermesine diğer yandan da seans sayısı arttıkça ödeyeceğiniz ücretinde artmasına maruz kalabilirsiniz.

4) Mutlaka seans aralarında azda olsa çıkan tüyleri alma hatasından uzak durun her ne kadar ağda vb gibi epilasyon dışındaki yöntemlerle seans arasında acil olursa tüy sorunuza çözüm için kullanabilirsiniz denilse de ben asla iki seans arasında çıkabilecek tüylerin hiç bir yöntemle alınması taraftarı değilim kaldı ki bir uzmana lazer epilasyon yaptırıyorsanız iki seans arasında gözle görülmekte zorlanacak kadar az tüy çıkar.

Bunun dışında genel bilgilere değinecek olursak

Lazer epilasyondan önce ne gibi hazırlıklar yapmalısınız?

Hangi bölgeye lazer epilasyon yaptıracaksanız son 3 hafta o bölgedeki tüylere ağda, ip, cımbız, epilatör kullanmayın. Epilasyondan bir gün öncesi jiletle veya makasla ten üzerinde görüleşebilecek kadar kısaltın.

Tüylere uygulanan sarartma gibi maddeleri kesinlikle kullanmayın.
Uygulanacak bölgeye asla parfüm, krem gibi ürünler sürüp gitmeyin.

Lazer epilasyon kaç seansta başarıya ulaşır?

Uygulanan bölgeye göre seans sayısı değişiklik gösterse de genel olarak bikini ve genital bölge, koltuk altı gibi bölgeler 4 en fazla 5 seans da biter.Diğer bölgelerde alanın büyüklüğü,kıl sayısı,ve kıl kökünün kuvvetli oluşuna bağlı olarak 4 ila 7 seans arası değişebilir.

Lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalıdır?

Genel olarak 4 hafta ile 6 hafta arasıdır.

Lazer epilasyon her seansı kaç dakika sürer?

Bikini, genital, koltukaltı gibi alanlar 5 dakika,yüz bölgeleri 2 dakika,bacaklar 30 dakika gibi bir zaman dilimini kapsar.

Lazer epilasyon seans sonrası iz kalır mı?

Seans sonrası ilk birkaç saat kırmızılık görülebilir normaldir.

Lazer epilasyonda acı hissedilir mi ?

Uygulanan bölgeye ve kişiye göre değişmektedir ancak genel olarak acı hissedilmez.

Lazer epilasyon sonrası sağlanan sonuç kalıcımıdır?

Uzman kişilere yaptırılan lazer epilasyon sonucu tüy sorununuz tamamen ortadan kalkar.

Lazer epilasyon erkeklerde de uygulanır mı?

Evet. Hem erkek hem kadın herkeze uygulanabilir.

Lazer epilasyon kıl dönmesine çözüm olur mu?

Kesinlikle evet.

Lazer epilasyon kanser yapar mı?

Kesinlikle yapmaz tam tersi kanser hastalarında tedavi amaçlı lazer ışınları kullanılır.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Kaşlar ile gözler arasında kalan bölge dışında bütün vücuda lazer epilasyon yaptırabilirsiniz

Lazer epilasyonda en sorunlu bölge neresidir?

Yüz bölgesidir. Çünkü yüz bölgesindeki tüyle daha ince daha renksizdir doğal olarak da lazer ışınlarının tüyleri okuması zorlaşmaktadır.

Lazer epilasyon fiyatları nedir?

Her merkez kendi fiyatını kendi belirler. Genel olarak uygulanan sık politikalar seans sayısı artıkça ücretin indirime gitmesi veya tüm seans ücretleri toplu halde bir defada ödenmesi durumunda indirime gidilmesi gibi kampanyalar yapılmaktadır.

Lazer epilasyon sonrası nelere dikkat edilmeli?

Lazer epilasyon yaptırdık dan sonra asla solaryuma girmemelisiniz,mümkün olduğunca güneşin zararlı etkilerinden uzak durmalısınız eğer güneşe çıkmanız gerekiyorsa güneş koruyucu kremlerden kullanmalısınız zira bunlara dikkat etmezseniz lazer epilasyonun uygulandığı bölgede güneşe ve solaryuma bağlı lekeler oluşacaktır.

İlk bir hafta kese gibi cildi tahriş edecek uygulamalardan uzak durun.

Lazer epilasyon yaptırdığınız bölgedeki kıllar 3 gün içinde dökülmeye başlar elle tuttuğunuz anda elinize gelecektir. Bu yüzden sabırsız davranıp ağda cımbız gibi yöntemlere asla başvurmayın hatta mümkünse hiç bir yönteme başvurmadan seans aralarını atlatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler