Makyaj Çantasında Bulunması Gerekenler

Kadınların en büyük dezavantajı yanlarında sürekli ağır bir çanta taşımalardır. Her geçen gün ağırlaşan makyaj çantalarına artık bir el atma zamanı geldi. Yapmamız gereken aslında çok basit çantanızın içindekileri bir masaya boşaltmak ve içlerinden sadece 5 tanesini çantaya geri koymak. İşte çantanızda mutlaka olması gerekenler:

1. Rimel: Sabah evden çıkarken sürülen rimelin etkisi gün içinde biter? Bu nedenle çantanızda olmazsa olmazların en önemlisi rimel. Gün içinde uygun bir zamanda yapacağınız küçük bir rötuş gözlerine canlılık ve güzellik katacaktır.

makyaj çantası

2.Ruj: Özellikle kış mevsiminde sık sık kuruyan dudaklarımızı nemlendirmesi için ruj kullanırız. Aplikatörle uygulanan sıvı rujları kullanabilirsiniz . Bu hem dudağının nemli kalma süresini uzatır hem de aplikatörle dudak çevreni kolaylıkla belirlersin.

3.Pudra: Aldığınız kaliteli bir pudra cildin pürüzsüz görünmesi için çok önemlidir. Kış mevsiminde kuruyan cildinin üzerinde pul pul kötü bir görüntü olmasını istemiyorsan ( tabi istemezsin) toz pudra kullanmakta fayda var. Mümkün olduğunca kompakt, kremsi veya süngeri ıslattığında fondöten kıvamına gelen pudraları kullanabilirsin

4.Nemlendirici: Kış mevsiinde pudradan da önce en yararlı makyaj altı bazı nemlendiricilerdir. Cilt türümüze uygun nemlendiricimizi kış ayları boyunca yanımızdan eksik etmemeliyiz. Üzerine süreceğin pudranın rengini güçlendirmek ve daha da pürüzsüz, güzel bir görüntü vermek amacıyla ten rengindeki nemlendiricileri kullanmalısın.

5.Allık: Cildin pul pul görünmemesi için kremsi allıklar sürebilirsin. Şayet 2 farklı rengin olduğu allıklardan kullanıyorsan diğer rengi de gözlerinin üzerine far olarak yapabilirsin. Parfümerilerde hem ruj, hem allık, hem de far şeklinde kullanılabilen ürünler satılmaktadır. Bunlar çok amaçlı olması yönüyle çok  pratiktir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aslıhan dedi ki:

    bunları alacağım ama sormam gereken birşey war dudak parlatıcısı ve far gereklimi

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler