Mutfaktaki Tehlikelere Karşı Önlemler

Mutfaklarda raf sistemleri büyük risk oluşturuyor. Sürekli kullanılan malzemeleri zorlanmadan alabileceğiniz yükseklikte monte edilmiş raflarda saklanması uygun olur. Genellikle rafların üst katlarına erişmek için bir tabure, veya sandalye kullanılır ama bunlar güvenli değildir. Dengeli bir mutfak merdiveni kullanmak en doğrusu ve en güvenlisidir.

ev kazaları

İlaçlar ve temizlik malzemeleri çocuklar ve evde küçük evcil dostlar için son derece tehlikelidir. Özellikle erişilmesi zor yerlerde saklanması ve su şişesi gi bi içecek şişelerine konulmaması gerekir.

Yine mutfaklarda çocuklar için en büyük tehlikelerden bir diğeri ise bıçaklar ve benzeri kesici aletlerdir. İstenmeyen kazaların oluşmasını engellemek için kesici aletleri de çocukların ulaşamayacakları dolap ve çekmecelerde saklamalıdır.

Elektrikli aletler ve düdüklü tencere gibi eşyalar ve aletleri kullanmaya başlamadan önce mutlaka kullanım kılavuzlarının okunması gerekir. Biliyorum diyerek kenara bırakmanız doğru olmayabilir, bilseniz de hatırlamaktan zarar gelmez, yalnız belki bilmediğiniz bir özelliği ya da gözden kaçmış bir bilgi yer alıyor olabilir.

Yemek yaparken bazen acele edilerek ocak çok hararetli açılabilir, bu da tencere veya tavaların saplarının çok ısınmasına neden olur. Mutlaka kontrol ederek gerekirse mutfak eldiveniyle tutmaya çalışın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler